ورزشکار 3
ورزشکار 3
کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا، ای اف سی، تصمیمات جدیدی اتخاذ کرده است.

پاداش 50 هزار دلاری ای‌اف‌سی برای هر پیروزی در مرحله حذفی آسیابه گزارش “ورزشکار سه“، کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) جدیدترین تصمیاتی را که گرفته، اعلام کرد. بر این اساس از سال آینده در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا هر تیمی که در مرحله حذفی به پیروزی برسد، در نتیجه حق پخش تلویزیونی ۵۰ هزار دلار اضافی به عنوان پاداش دریافت خواهد کرد و تیم‌ها به ازای تساوی ۱۰ هزار دلار دریافت خواهند کرد. این رقم جدا از پاداشی است که تیم‌ها به ازای صعود به مراحل بالاتر دریافت می‌کنند که در نهایت تیم قهرمان ۳ میلیون دلار آمریکا و تیم نایب‌قهرمان ۱٫۵ میلیون دلار آمریکا به عنوان پاداش دریافت خواهند کرد.

کمیته مسابقات AFC همچنین تأیید کرد تیم ملی قطر در مسابقات مشترک مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ شرکت کند. قطر که خود میزان مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ است، به طور اتوماتیک در مرحله پایانی این رقابت‌ها حضور خواهد داشت.

اگر قطر موفق نشود در بین ۱۲ تیم برتر مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ کارش را به پایان ببرد، باید در مسابقات انتخابی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ شرکت کند. در صورتی هم که قطر در بین ۱۲ تیم برتر مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ کارش را به پایان ببرد، می‌تواند تصمیم بگیرد که در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ شرکت کند یا خیر. در صورتی که قطر از حضور در این مرحله انصراف بدهد، تیم سیزدهم مرحله انتخابی قبلی جواز حضور در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ را دریافت خواهد کرد.

کمیته مسابقات AFC همچنین امتیاز میزبانی مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ۱۹ سال آسیا ۲۰۱۸ را به اندونزی داد، مسابقاتی که بین تاریخ‌های ۱۸ اکتبر تا ۴ نوامبر ۲۰۱۸ (۲۶ مهر تا ۱۳ آبان ۹۷) برگزار شود. همچنین امتیاز میزبانی مسابقات قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا ۲۰۱۸ به مالزی اعطا شد. این مسابقات بین تاریخ‌های ۲۰ سپتامبر تا ۷ اکتبر ۲۰۱۸ (۲۹ شهریور تا ۱۹ مهر ۹۷) برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3