ورزشکار 3
ورزشکار 3
والورده در بازی بارسلونا ورم می‌خواست سمت راست خط دفاعی تیمش مقابل سمت چپ قدرتمند رم، مستحکم تر باشد.

دلیل نیمکت نشینی دمبله در بازی بارسلونا و رمبه گزارش “ورزشکار ۳“، ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا به دلایلی فنی و تاکتیکی تصمیم گرفت به عثمان دمبله در بازی با رم فرصت ندهد.

 

بارسلونا دو شب پیش رم را در نیوکمپ با نتیجه ۴-۱ برد و بیش از نیمی از مسیر صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را طی کرد. نکته جالب این بازی اما نیمکت نشینی عثمان دمبله در تمام طول ۹۰ دقیقه بود. دمبله که در بازی حساس با چلسی در ترکیب ابتدایی قرار گرفته بود، با تصمیم والورده یک دقیقه هم مقابل رم به میدان نرفت تا شائبه‌هایی پیرامون دلیل این بازی نکردن به وجود بیاید.

 

اما همان طور که ارنستو پس از بازی هم اشاره کرد، نیمکت نشینی عثمان در این بازی کاملا بر اساس دلایل فنی و تاکتیکی بوده است. رم سمت چپ قدرتمندی دارد و والورده می‌خواست سمت راست تیمش برای مقابله با این قدرت، مستحکم باشد. از طرفی روبرتو به تازگی در خط دفاعی ضعف‌هایی نشان داده بود و همین لزوم استفاده از سمدو را توجیه می‌کرد. نمایش‌های ضعیف پائولینیو در میانه میدان هم این ایده را به ذهن داد که روبرتو پس از مدت‌ها در خط هافبک به میدان برود. تصمیم والورده برای روی آوردن دوباره به سیستم ۴-۴-۲ نهایتا دلیل دیگری بر نیمکت نشین شدن دمبله بود. ضمن اینکه نباید فراموش کرد عثمان هنوز نتوانسته به طور کامل با سبک بازی بارسا تطابق پیدا کند و بازی دادنش در چنین میدان مهمی کمی ریسک هم به شمار می‌رود.

 

والورده هیچ مشکلی با دمبله ندارد و عثمان هم مصدومیتی ندارد و انتظار می‌رود این بازیکن در بازی فردا مقابل لگانس دوباره به ترکیب ابتدایی برگردد.

 

منبع: طرفداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3