ورزشکار 3
ورزشکار 3
تا پایان هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا؛
هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا در حالی پایان یافت که تکلیف سه تیم از چهار تیم ایرانی حاضر در این مسابقات مشخص شده و سرنوشت تنها یک تیم به هفته آخر موکول شده است.

وضعیت تیم های ایرانی تا پایان هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیابه گزارش “ورزشکار ۳“، مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به هفته پایانی اش رسید. هفته پنجم این مسابقات در حالی سپری شد که پرسپولیس و استقلال از گروه های سوم و چهارم این مسابقات به مرحله بعدی صعود کردند و تراکتورسازی هم تنها تیم ایرانی است که قطعا از دور مسابقات حذف شده است. ذوب آهن نیز تنها نماینده کشورمان است که سرنوشتش در هفته پایانی مشخص می شود.

 

* پرسپولیس پرامتیازترین تیم ایرانی
تیم فوتبال پرسپولیس گرچه در صدر گروه خودش قرار ندارد، اما با کسب ۱۰ امتیاز از ۵ بازی بیشترین امتیاز را در بین تیم های ایرانی به دست آورده است و از این حیث در صدر جدول تیم های ایرانی قرار می گیرد. سرخپوشان با ۳ پیروزی، یک مساوی و یک شکست در ۵ بازی به این تعداد امتیاز رسیده اند. استقلال با ۹ و ذوب آهن با ۶ امتیاز در رده های بعدی هستند و تراکتورسازی نیز با تنها ۲ امتیاز از ۲ مساوی دارای کمترین امتیاز و ضعیفترین عملکرد در بین تیم های ایرانی است.

 

* استقلال تنها صدرنشین آسیایی
گرچه تیم استقلال کمتر از پرسپولیس امتیاز صید کرده، اما این تیم تنها تیم ایرانی است که در گروه خود صدرنشین است. پرسپولیس و ذوب آهن تیم های دوم گروه های دوم و سوم هستند و تراکتورسازی تیم چهارم گروه اول مسابقات است.

 

* آبی ها دارای بهترین خط حمله هستند
استقلال که تنها صدرنشین ایرانی در آسیا است، با ۸ گل زده در ۵ بازی دارای بهترین عملکرد در فاز تهاجمی است. پرسپولیس با ۷ و ذوب آهن با ۵ گل خورده در رده‌های بعدی قرار دارند و تراکتورسازی نیز تنها با یک گل زده ضعیف ترین خط حمله تیم های ایرانی را دارد. تراکتورسازی حتی از الوصل که ضعیف ترین تیم غرب آسیا و تنها تیم بدون امتیاز مسابقات است هم کمتر گلزنی کرده است.

 

* تیام، بهترین گلزن تیم‌های ایرانی
در بین بازیکنان ایرانی که در لیگ قهرمانان آسیا موفق به گلزنی شده اند مهاجم سنگالی آبی پوشان که بازی آخر این تیم را هم به دلیل آسیب دیدگی از دست داد با ۴ گل زده بهترین گلزن یک تیم ایرانی در آسیا محسوب می شود.

بعد از این مهاجم آبی ها، علی علیپور و مرتضی تبریزی از پرسپولیس و ذوب آهن هر کدام با ۳ گل زده در رده های بعدی قرار دارند.

 

* اسماعیلی بهترین گلساز ایرانی در آسیا
هافبک میانی تیم استقلال که در نخستین بازی این تیم در آسیا با صلاحدید شفر نیمکت نشین بود و تنها در ۴ بازی به میدان رفته، با ۴ پاس گل گلساز ترین بازیکن تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا محسوب می شود.

 

* پرسپولیس و بهترین خط دفاعی
تیم فوتبال پرسپولیس همانطور که در لیگ برتر دارای بهترین خط دفاعی است، در آسیا هم بهترین خط دفاعی را دارد. سرخ پوشان در ۵ دیدار آسیایی شان تنها ۳ بار دروازه شان باز شده و این باعث شد تا سرخ پوشان نه تنها بهترین خط خط دفاعی ایران در آسیا را داشته باشند، بلکه دارای بهترین خط دفاعی در تمام آسیا باشند.

 

* رکورد جالب آسیایی برای بیرانوند
علیرضا بیرانوند با ۴ کلین شیت در آسیا دارای یک رکورد جالب توجه است. دروازه بان سرخ پوشان ۵ بار در آسیا به میدان رفته که تنها در یک بازی دروازه اش باز شده است. بیرانوند بعد از اولین بازی سرخ پوشان که منجر به شکست ۳ بر یک مقابل السد شد، در ۴ دیدار بعدی دروازه اش را بسته نگاه داشت تا با ۴ کلین شیت آسیایی دارای بهترین عملکرد در بین دروازه بانان ایرانی باشد.

 

* هم گروهی ذوب آهن با مقتدرترین تیم آسیا
تیم فوتبال الدحیل قطر که در هر دو بازی رفت و برگشت موفق به شکست دادن ذوب آهن شد و مقتدرانه در صدر گروه سوم مسابقات قرار دارد، با ۵ پیروزی از ۵ بازی و کسب صد درصد امتیازات مقتدرترین تیم در غرب و شرق آسیا محسوب می شود.

این تیم متمول و چند ملیتی قطری هر ۵ دیدار مرحله گروهی اش را با پیروزی مقابل ذوب آهن، لوکوموتیو و الوحده به پایان رسانده است و در هفته ششم تنها یک بازی تدارکاتی با تیم الوحده امارات دارد که در صورت کسب هر نتیجه‌ای در این بازی این تیم بعنوان تیم نخست گروه صعود می کند.

 

* هم گروهی پرسپولیس با ضعیف ترین تیم آسیا
در حالی الدحیل رقیب تیم ذوب آهن قوی ترین تیم در غرب و شرق آسیا محسوب می شود که الوصل هم گروهی تیم پرسپولیس بدون کسب هیچ امتیازی ضعیف تیم در شرق و غرب آسیا به حساب می‌آید. این تیم اماراتی در هر ۵ بازی قبلی خود شکست خورده و در هفته ششم نیز یک دیدار کاملا تشریفاتی مقابل نسف قارشی پیش رو دارد که نتیجه این بازی در سرنوشت هیچ یک از دو تیم تاثیری نداشته و هر دو تیم در هر صورت از دور مسابقات حذف می شوند.

 

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3