ورزشکار 3
ورزشکار 3
  • کد خبر: 5142
  • گروه : ویژه ها
  • تاریخ انتشار: 30th مارس 2018
محمدرضا ساکت می گوید مربیان لیگ برتری اهمیت خاصی برای کی روش دارند و درخواست تعطیلی لیگ برتر را نداده است.

ساکت: کی روش درخواست تعطیلی لیگ را نداده استبه گزارش “ورزشکار سه“، محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره شایعاتی مبنی بر درخواست کی روش نسبت به تعطیلی لیگ برتر اظهار داشت تا الان نشنیدم سرمربی تیم ملی چنین درخواستی داشته باشد و کی روش برای مربیان داخلی اهمیت زیادی قائل است.

 

محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص اعلام تعطیلی لیگ از سوی سرمربی تیم ملی فوتبال، گفت: تاکنون نشنیده‌ام کارلوس کی‌روش درخواست کرده باشد که لیگ فوتبال تعطیل شود. ضمن اینکه وی عدم بازی بازیکنان ملی‌پوش در باشگاه‌ها را نخواسته و درک درستی از اهداف مربیان و باشگاهها را دارد.

 

وی افزود: آنچه که بسیار اهمیت دارد، آماده سازی همه جانبه تیم ملی فوتبال برای جام جهانی که بزرگترین رویداد بین‌المللی فوتبال است که میلیاردها بیننده به آن چشم دوخته اند و قلب همه ایرانیان برای یک حضور قدرتمند و شایسته پس از ۴ سال جهت حضور در آن می‌تپد، است. با توجه به شرایط پیش روی تیم ملی، باید راهکاری برای ایجاد شرایط بهتر بازیکنان در رقابتهای جام جهانی و مسابقات آینده در نظر گرفته شود که بدون شک تمام همت و تلاش فدراسیون و کادر فنی بر این امر خواهد بود.

 

دبیرکل فدراسیون فوتبال ادامه داد: کی‌روش اهمیت خاصی برای مربیان داخلی قائل بوده و معتقد است با در نظر گرفتن شرایط خودمان و همچنین مشکلاتی که از طریق برنامه های جام باشگاههای آسیا فراهم شده، بازیکنان داخلی ما نیاز به آماده سازی ، حفظ آمادگی و ریکاوری ویژه تری دارند. در واقع مشکل مطرح شده از سوی کارلوس کی روش به خاطر برنامه ریزی و تقویم جام باشگاههای آسیا است که مرحله یک شانزدهم آن در بدترین زمان ممکن برنامه ریزی شده است.

 

وی ادامه داد: این موضوع و هشدار را ماهها قبل، سرمربی تیم ملی فوتبال یادآور شد و فدراسیون فوتبال نیز طی نامه ای رسمی موضوع را به کنفدراسیون فوتبال آسیا هشدار داد که درگیر شدن همزمان باشگاههای ایران، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و عربستان آن هم در مرحله یک شانزدهم جام باشگاههای آسیا و همچنین اردوهای آماده سازی برای جام جهانی، یک چالش فنی، ورزشی و اجرایی را به وجود می آورد و درخواست تغییر این امر اعلام شد.

 

محمدرضا ساکت در ادامه یادآور شد: آن موقع فدراسیون فوتبال با دیدگاهی که از برنامه ریزی کی‌روش منتج شده بود، دغدغه امروز تیم ملی، بازیکنان ملی، مربیان محترم باشگاهها و باشگاهها را تبین و تحلیل کرد. امروز باید راهکاری را جستجو کنیم. راهکاری که هرچه باشد شاید بهتر از شرایطی است که پیش رو داریم. ۵ تیم صعود کرده به جام جهانی در فیفادی ۱۰ مسابقه انجام داده اند که تنها یک برد صورت گرفته و این امر برای موقعیت فوتبال آسیا هشدار دهنده است و در واقع برنامه ریزی و تقویم مناسب تری را که پیش از این خواسته شده بود، مجددا یادآوری کرد.

 

وی ادامه داد: یکبار نشنیده ام که سرمربی تیم ملی فوتبال درخواست تعطیلی لیگ را داشته باشد و در عین حال در حین برنامه ریزی و اقدامات اداری و اجرایی تیم ملی، دغدغه سلامت، حفظ و آمادگی، ارتقاء آمادگی بازیکنان تیم ملی را کادر فنی و دست اندرکاران تیم یادآور شده و این موضوع را نیز به فدراسیون یادآور شده است.

 

دبیرکل فدراسیون گفت: وضعیت عملکرد فنی بازیکنان تیم ملی در ایران و اقصی نقاط جهان به طور مستمر و لحظه ای توسط کادر تیم ملی از طریق روشهای مختلف علمی، ورزشی و نرم افزارهای پیشرفته در حال ارزیابی، اندازه گیری، تحلیل و پایش است و مستندات کامل و دقیقی در اختیار ایشان و کادر فنی وجود دارد که در تمامی برنامه ریزی ها مباحث پزشکی، آماده سازی و ریکاوری بر اساس و متکی به این برنامه ها صورت می گیرد.

 

ساکت با اشاره به اینکه یار دوازدهم تیم ملی فوتبال در جام جهانی هوادران ایرانی هستند، گفت: در جام جهانی پیش رو یار دوازدهم گستره ای از مردم ایران است که به عنوان یار دوازدهم با تپش قلبهای خودشان، انرژی مثبت را به تیم ملی و بازیکنان تیم ملی و باشگاههای پرتلاش ما تزریق می کنند. یار دوازدهم بدون شک امروز، مردم و رسانه ها هستند که انتظار بازیکنان تیم ملی از آنان حمایت همه جانبه و جلوگیری از هرگونه حاشیه سازی برای تیم ملی است.

 

دبیرکل فدراسیون فوتبال در پایان گفت: صحبتهای دلگرم کننده نوروزی ریاست محترم جمهور به موضوع ۵ستاره بودن فوتبال ایران و حمایتهای ارزشمند همه جانبه ای که وزارت ورزش و جوانان، هیات رئیسه، روسای هیات فوتبال استانها، مدیران، مسئولین و کادر فنی باشگاهها و هواداران غیرتمند باشگاهها و رسانه ها از تیم ملی دارند، باعث خواهد شد تا شاهد حضور گستره ایران به عنوان حامی بززگ از تیم ملی فوتبال کشورمان در بزرگترین آوردگاه فوتبال جهان باشیم و این توقعی است همه جانبه که طی ۷۵ روز آینده، روزهای همبستگی ملی برای فوتبال کشور ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3