ورزشکار 3
ورزشکار 3
تالار افتخارات فدراسیون جهانی تکواندو در سال 2021 و همزمان با رقابت‌های قهرمانی جهان ووشی رونمایی می‌شود.

به گزارش ورزشکار۳، به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، تالار افتخارات فدراسیون جهانی تکواندو در سال ۲۰۲۱ و همزمان با رقابت‌های قهرمانی جهان ووشی رونمایی می‌شود.

در این مراسم از افرادی که همکاری تاثیرگذار و شاخصی در توسعه این ورزش رزمی داشته‌اند تجلیل به عمل خواهد آمد. اون یانگ گیم، خوآن آنتنیو سامارانچ، دای سون لی، هیون یونگ و ژون چنگ از چهره ‌های تاثیرگذار تکواندو در جهان هستند.

“او یونگ کیم”
به عنوان پدر تکواندوی مدرن شناخته شده و از پیشگامان ورود تکواندو به بازی‌های المپیک و نخستین رییس فدراسیون جهانی تکواندو بوده است. همچنین نایب رییس کمیته بین المللی المپیک را برعهده داشته که در سن ۸۶ سالگی فوت کرده است.

“خوآن آنتونیو سامارانچ”
در سال های ۱۹۸۰تا ۲۰۰۱ رییس کمیته ی بین المللی المپیک بوده که در زمان ریاست او تکواندو به بازی‌های المپیک راه یافته است. وی در سال ۲۰۱۰ در بارسلونا فوت کرد.

“دای سون لی”
نایب رییس فدراسیون جهانی تکواندو و رییس اتحادیه ی تکواندوی آسیا بود و توانست با برقراری ارتباطات سازنده با دولت کره جنوبی تکواندو را به جهانیان معرفی کند. وی از طرفداران ورزش به منظور سیاست‌گذاری‌های کشور خود در قاره ی آسیا بود.

“کوک هیون یونگ”
از اسطوره‌های تکواندو که چهار مرتبه قهرمان جهان شد؛ در سال‌های ۱۹۸۲-۱۹۸۷و دو مرتبه نیز در سال های ۱۹۸۴ و ۱۹۸۸ قهرمان آسیا شد. پس از بازنشستگی از ورزش به آموزش تکواندو روی آورد و هم اکنون مشاور ورزشی مجمع عمومی فدراسیون جهانی تکواندو و دبیر بنیاد توسعه ی تکواندو است.

“ژونگ چن”
وی به خاطر دستاوردهایش در ورزش تکواندو، دو مرتبه قهرمانی المپیک سیدنی ۲۰۰۰ و آتن ۲۰۰۴، نخستین زن چینی است که نامش در تالار افتخارات ثبت می‌شود. او با کسب ۴ مدال برنز ادمونتون ۱۹۹۹، نقره ججو ۲۰۰۱، طلا پکن ۲۰۰۷ نیز به معروفیتش افزود. “چن” همچنین در سه مدال طلا، نقره و برنز در بازی های آسیایی کسب کرده و ۳ طلا و یک نقره نیز در قهرمانی آسیا به دست آورده است. وی با شکست درالمپیک ۲۰۰۸ اعلام بازنشستگی کرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3