ورزشکار 3
ورزشکار 3
دو مدرس ایرانی والیبال برای حضور در دوره پرورش مربیان اوراسیا انتخاب شدند.

به گزارش ورزشکار۳، صالح بن ناصر، رئیس کنفدراسیون والیبال آسیا در نامه‌ای رسمی به فدراسیون والیبال ایران از  محمود افشاردوست و علیرضا طلوع‌کیان به عنوان مدرسان اولین دوره پروژه همکاری مربیان اوراسیا  دعوت به همکاری کرد.

* برگزاری دوره مشترک کنفدراسیون والیبال اروپا و آسیا

‎در این دوره پرورش مربی که به طور مشترک میان کنفدراسیون والیبال آسیا و کنفدراسیون والیبال اروپا برگزار می‌شود، افشاردوست؛ عضو کمیته مربیان کنفدراسیون آسیا به عنوان مدرس مربیگری و آموزش مهارت‌های والیبال و علیرضا طلوع کیان؛ مربی تیم ملی جوانان ایران به عنوان مدرس آنالیز و تجزیه و تحلیل در والیبال حضور خواهند بود.

این دوره تا پایان سال ۲۰۲۱ در زمان‌های متفاوت و شکل‌های حضوری و غیرحضوری و در چند مرحله برگزار خواهد شد که مرحله نخست حضوری از ۱۹ تا ۲۵ آوریل سال ۲۰۲۱ به میزبانی تایلند یا اندونزی است و مرحله دوم نیز به میزبانی قاره اروپا خواهد بود. تمرینات پایه، آسیب‌شناشی و چگونگی برخورد با آسیب‌ها، تکنیک، تاکتیک و آنالیز را محور تدریس در این دوره‌ها به شمار می‌رود.

در این بین سوالی مطرح می‌شود مبنی بر اینکه دلیل و ملاک انتخاب این دو مربی ایرانی برای حضور در دوره اوراسیا چیست. دو کنفدراسیون والیبال آسیا و اروپا برای شرکت‌کنندگان در این دوره شرایطی در نظر گرفته‌اند که آشنایی به زبان انگلیسی و مدرک مربی‌گری بین‌المللی از جمله آن‌ها است.کنفدراسیون والیبال آسیا پس از بررسی نفرات پیشنهادی، شش نفر را به عنوان مدرس انتخاب کرده که  افشاردوست و طلوع‌کیان از ایران و دو مدرس از هند، یک نفر از عمان و احتمالاً یک نفر دیگر هم از چین در این جمع حضور دارند. همچنین سریت هاران از هند مسئولیت این گروه مدرسان را بر عهده دارد.

افشاردوست: مربیان ایرانی توانایی هدایت تیم‌های مطرح جهان را دارند

محمود افشاردوست، عضو کمیته مربیان کنفدراسیون والیبال آسیا درباره اهداف برگزاری دوره مربیگری اروپا و آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: این دوره برای ارتقای سطح فنی مربیان جوان اورآسیا است تا در آینده از بهترین‌های جهان شوند.

وی افزود: به نظر من تلفیق والیبال دو قاره اروپا و آسیا می‌تواند عاملی برای رشد و توسعه والیبال در این دو قاره شود. شاید به دلیل قراردادهای مناسب داخلی، تا کنون مربیان ایران کم‌تر به دیگر کشورها رفته باشند، اما مربیان ایرانی توانایی هدایت تیم‌های مطرح جهان را دارند.

دبیر اسبق فدراسیون والیبال با بیان این که در قاره آسیا، والیبال ایران و مربیان ایرانی سرآمد هستند، گفت: سطح والیبال قاره اروپا در مجموع از آسیا بالاتر است و دوره مربی‌گری اورآسیا، برای بهره‌برداری مناسب از دانش فنی مربیان هر دو قاره است و این تبادل اطلاعات می‌تواند برای رشد والیبال آسیا بسیار مناسب باشد. خرسندم از این که به عنوان نماینده والیبال ایران که صدرنشین آسیاست و در جایگاه هشتم جهان قرار دارد، به عنوان مدرس در این دوره شرکت می‌کنم و از فدراسیون والیبال برای موافقت و کمک، تشکر و قدردانی ‌می‌کنم.

طلوع‌کیان: با برگزاری دوره اوراسیا، رقابت با مربیان آمریکای جنوبی جذاب‌تر می‌شود

علیرضا طلوع‌کیان دیگر مدرس ایرانی دوره مربیگری والیبال اورآسیا نیز گفت: برگزاری این دوره، برای تبادل اطلاعات بین مربیان جوان آسیا و اروپا بسیار مهم است. خیلی وقت‌ها شاهدیم که مربیانی از اروپا برای هدایت تیم‌های آسیایی به این قاره می‌آیند، اما موفق عمل نمی‌کنند. به یقین این موضوع دلایل متعددی دارد که برگزاری این دوره‌ها می‌تواند برای آسیب‌شناسی این موضوع نیز مناسب باشد.

وی تاکید کرد: مربیان والیبال آسیا و اروپا در جهان سرآمدند و رقابت خاصی نیز با مربیان آمریکا جنوبی دارند. برگزاری دوره اورآسیا باعث افزایش سطح فنی مربیان جوان دو قاره خواهد شد و رقابت با مربیان آمریکای جنوبی نیز جذاب‌تر می‌شود.

طلوع‌کیان ابراز امیداوری کرد که افشاردوست و خودش، نماینده مناسبی از سوی مدرسان والیبال ایران و آسیا در این دوره‌ها باشند و تاکید کرد: مربیان ایرانی در جهان ناشناخته هستند و امیدوارم این دوره، برای معرفی توان مربیان ایرانی نیز مناسب باشد.

منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3