ورزشکار 3
ورزشکار 3
ملی‌پوش کایاک:
ملی‌پوش تیم ملی قایقرانی گفت: باید از فرصت لغو مسابقات گزینشی المپیک استفاده کنیم و اطمینان دارم با حمایت خانوده، مربی و مسوولان کسب سهمیه دور از دسترس نیست.

به گزارش ورزشکار۳، «سمن سلطانی»  اظهار داشت: لغو مسابقات گزینشی المپیک خبر بدی بود زیرا یکسال در اردو بودیم و زحمت زیادی کشیدیم. خیلی ناراحت بودم اما با کمک مربی و روانشناس تیم توانستم دوباره به شرایط عادی بازگردم. فدراسیون در این مدت از ما حمایت کرد و در دوران قرنطینه دستگاه ارگومتر را در اختیارم قرار داد تا در منزل تمرینات را انجام دهم.

دارنده مدال نقره مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان ادامه داد: ارگومتر دستگاه شبیه‌ساز قایق است که با آن در خشکی تمرین می‌کنیم. «مهسا مجللی» مربی تیم ملی در این مدت بر تمرینات ما نظارت داشت. زمانی هم که مجوز تمرین در دریاچه صادر شد، از او برنامه تمرینی روی آب و بدن‌سازی می‌گرفتم. از آنجایی که مجللی در تهران نیست و اردوها هم هنوز تشکیل نشده این تمرینات را با کمک «علیرضا علی‌محمدی» مربی استان تهران و از قهرمانان این رشته انجام می‌دهم.

وی یادآور شد: قبل از لغو مسابقات گزینشی المپیک تمرینات فشرده‌ای انجام می‌دادیم اما الان چون نزدیک به ۱۰ ماه تا مسابقات انتخابی المپیک و قهرمانی‌آسیا باقی مانده، تمرینات متفاوت شده و در حال حاضر هم در دریاچه آزادی تمرین می‌کنم. به نظرم لغو مسابقات شانس دوباره‌ای برای تلاش بیشتر و رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت است. این شرایط برای همه ورزشکاران در سراسر جهان است و باید از این فرصت استفاده کنیم.

سلطانی افزود: تیم ملی قایقرانی ایران همواره در آسیا حرف برای گفتن داشته است و اطمینان دارم این بار در مسابقات خیلی قوی‌تر حضور می‌یابیم. اگر مسوولان حمایت بیشتری نسبت به قایقرانی داشته باشند، چندین سهمیه المپیک و حتی مدال این بازی‌ها را کسب می‌کنیم. هدفم بدست آوردن سهمیه است و شبانه روز برای رسیدن به آن تلاش می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته از نظر ورزشی خیلی برایم خوب بود، زیرا بعد از کسب مدال نقره آسیا در ازبکستان در سال ۲۰۱۸ در مسابقات قهرمانی کشوری ۲ طلای تک نفره گرفتم. این موضوع خیلی خوشحال‌کننده بود زیرا کم سابقه‌ترین عضو تیم ملی هستم.

ملی‌پوش کایاک همچنین عنوان کرد: هنوز پاداش‌های مسابقات قهرمانی‌آسیا در ازبکستان را دریافت نکرده‌ایم و این موضوع ناراحت کننده است. منبع درآمدی نداریم و زندگی خود را در اردوهای تیم ملی می‌گذرانیم. نگاه ورزشکاران به همین پاداش‌های بعد از قهرمانی است.  پرداخت نشدن پاداش‌ها ما را دلسرد می‌کند. با این شرایط بد اقتصادی و بحران کرونا، وضعیت سختی را می‌گذرانیم.

وی گفت: ورزشکار حرفه‌ای احتیاج به حمایت دارد.  مسوولان باید نگاه ویژه‌ای به قایقرانی داشته باشند زیرا رشته‌ای پرمدال است و می‌تواند رنکینگ ایران را جا به جا کند. پرداخت پاداش‌ها سبب جبران مقداری از هزینه‌های ما خواهد شد.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3