ورزشکار 3
ورزشکار 3
کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد تعداد سهمیه ها و رشته های حاضر در بازیهای ۲۰۲۴ دسامبر نهایی می شود.

به گزارش ورزشکار۳، هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک (IOC) اعلام کرد آخرین مهلت تأیید رویدادها و سهمیه ورزشکاران در بازیهای ۲۰۲۴ پاریس ماه دسامبر (آذر-دی) خواهد بود.

IOC می گوید این تصمیم پس از بازخورد از سوی ورزشکاران، فدراسیون های بین المللی، کمیته های ملی المپیک و پاریس ۲۰۲۴ طبق توصیه کمیسیون برنامه المپیک گرفته می شود.

این مهلت شامل تصمیم نهایی در مورد دنس اسپورت، اسکیت بوردینگ، موج سواری و ورزش های صعودی هم خواهد شد که به طور موقت سال گذشته پس از تأیید IOC در برنامه های پاریس قرار گرفتند.
انتظار می رفت که به دنبال نظارت بر ورزش در مدت ۱۸ ماه، عملکرد اسکیت، موج سواری و ورزش های صعودهای در اولین بازیهای المپیک در توکیو ارزیابی شود. به تعویق افتادن بازی های توکیو بدین معنی است که عملکرد این رشته ها قابل ارزیابی نیست.
هیات اجرایی IOC اصول را در مورد رویدادها و تعداد سهمیه های پاریس اعلام کرده است. این اصول شامل کاهش تعداد سهمیه ورزشکاران به ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر با وجود تمام ورزشهای جدید است.
۱۰ هزار و ۵۰۰ سهمیه در منشور المپیک به عنوان حداکثر تعداد نشان داده می شود، اگرچه در توکیو حداد ۱۱ هزار ورزشکار حضور خواهند داشت. تعداد برابر زنان و مردان در المپیک تیز از جمله اولویت های کمیته بین المللی المپیک محسوب می شود.

 

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3