ورزشکار 3
ورزشکار 3
روز گذشته باشگاه پرسپولیس رسما اعلام کرد که قرارداد مهاجم ایرلندی خود را فسخ کرده است اما در چگونگی این فسخ قرارداد ابهام هایی وجود دارد.

به گزارش ورزشکار۳، روز گذشته سایت رسمی باشگاه پرسپولیس با اعلام مهدی خواجوند مسئول حقوقی این باشگاه از فسخ قرارداد با استوکس مهاجم پرحاشیه سرخپوشان خبر داد.

بازیکنی که با اصرارهای عجیب محمد حسن انصاری فرد مدیرعامل وقت این باشگاه جذب این تیم شد اما فقط ۶۵ دقیقه برای سرخپوشان به میدان رفت و بعد از بازی با شارجه امارات در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا به بهانه دو روز مرخصی در امارات ماند و دیگر هم بازنگشت.

دو روز مرخصی استوکس از پرسپولیس و غیبت غیر موجه او در تمرین توام با شیوع بیماری کرونا در تهران شد و این بازیکن بد سابقه و بی اخلاق به بهانه شرایط نگران کننده در تهران با وجود تماس های باشگاه برای بازگشت اعلام کرد تا وضعیت بیماری کرونا مشخص نشود به تهران نمی آید.

در این مدت یحیی گل محمدی هم در مصاحبه های مختلف اعلام کرد این بازیکن را نمی خواهد اما بازیکنی که با باشگاه قرارداد داشت به همین راحتی امکان عبور از او وجود نداشت و باشگاه باید به لحاظ حقوقی تکلیفش را مشخص می کرد.

درحالی که بارها از سوی رسانه ها، باشگاه پرسپولیس مورد این انتقاد قرار گرفت که چرا تکلیف استوکس مشخص نمی شود اما هیچ گاه جواب قانع کننده ای بابت عدم مشخص شدن وضعیت این بازیکن دریافت نمی شد. معمولا مسئولان این باشگاه با بیان اینکه در حال پیگیری پرونده او هستند تعیین تکلیف وضعیت این مهاجم ایرلندی را به تاخیر می انداختند. این درحالی بود که انصاری فرد مدیرعامل وقت سرخپوشان مدعی بود قرارداد محکمی با این بازیکن بسته شده و همه شرایط را با توجه به سابقه بد این بازیکن در نظر گرفته اند. تا اینکه روز گذشته پرسپولیس اعلام کرد قرارداد این بازیکن فسخ شده است.

طبق ادعای مدیریت گذشته پرسپولیس در قرارداد او با این باشگاه شرط فسخ غرامت ۱۰ جلسه غیبت غیرموجه بوده است. این بازیکن بعد از دو روز مرخصی که از یحیی گل محمدی گرفته بود به تمرینات بازنگشت. دو بازی و چهار جلسه غیبت غیرموجه قطعی در پرونده او ثبت شده است. اگر ادعای مسئولان گذشته پرسپولیس درست باشد استوکس بابت این غیبت ها باید به باشگاه غرامت هم بدهد.

اما مسئله مهم دلیل غیبت های او بعد از این مدت است. اینکه در این مدت چه نامه نگاری هایی بین طرفین شده مهم است. باشگاه پرسپولیس به طور شفاف اعلام نکرده استوکس در نامه نگاری هایش دلیل غیبت های بعد از شرایط کرونا را چه گفته است.

در برهه ای او اعلام کرده بود به دلیل نبود پرواز نمی تواند به تهران بازگردد. از طرفی باشگاه هم در نامه های اخیر خود این بازیکن را به کمیته انضباطی دعوت کرده بود و باید مشخص شود آیا در این نامه ها از این بازیکن خواسته شده در تمرینات شرکت کند یا خیر.در این بین پاسخ های استوکس هم می تواند گره گشا باشد. اگر در این پرونده استوکس بتواند ثابت کند که غیبت هایش غیر موجه نبوده باز هم این باشگاه پرسپولیس است که در یک پرونده دیگر با شکست مواجه می شود.

این بازیکن از قرارداد ۲۵۰ هزار دلاری اش در همان ابتدا ۱۵۰ هزار دلار گرفته و این در شرایطی است که با بی انضباطی در تمرینات شرکت نکرده است.

 

منبع: فارس

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3