ورزشکار 3
ورزشکار 3
رییس انجمن اسکی معلولان از آغاز تمرینات اسکی معلولان در پیست اسکی توچال خبر داد و گفت: این تمرینات تا اول تیر که پیست دارای برف است، ادامه خواهد داشت.

به گزارش ورزشکار۳، عیسی ساوه شمشکی ، اظهار کرد: با مجوزی که از ستاد مقابله با کرونا وزارت ورزش و جوانان در خصوص شروع تمرینات اسکی بازان معلول دریافت کردیم، تمرینات اسکی بازان پایتخت را در پیست اسکی توچال آغاز کردیم که این تمرینات تا اوایل تیرماه که پیست حاوی برف است، ادامه خواهد داشت تا ببینیم وضعیت از نظر این بیماری چگونه خواهد بود.

وی گفت: با توجه به این که هنوز تقویم فدراسیون جهانی برای شروع مسابقات بین المللی و جهانی در سال ۲۰۲۰ مشخص نیست، منتظر اطلاع رسانی از سوی کمیته بین المللی پارالمپیک هستیم تا خود را برای مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک زمستانی که از دی ماه امسال آغاز می شود و به مدت یکسال ادامه خواهد داشت، آماده کنیم.
شمشکی اضافه کرد: مسابقات پارالمپیک زمستانی در رشته های آلپاین، اسنوبرد و صحرانوردی اسفند ۱۴۰۰ در چین برگزار خواهد شد که ما امیدواریم شرایط از نظر بیماری کرونا به گونه ای باشد که امسال مشکلی برای شرکت در مسابقات کسب سهمیه نداسته باشیم.
رییس انجمن اسکی معلولان خاطرنشان کرد: امسال پس از این که مشخص شد در کدام مسابقات کسب سهمیه می‌توانیم شرکت کنیم، سعی داریم میزبان برگزاری مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک زمستانی نیز باشیم. البته در صورتی که وضعیت دنیا از نظر این بیماری به حالت عادی برگردد.

شمشکی گفت: دوره قبل ما موفق به کسب ۵ سهمیه پارالمپیک زمستانی در رشته های اسنوبرد و صحرانوردی شدیم اما امسال هدف گذاری بر این است که این تعداد را تا ۹ سهمیه در رشته‌های اسنوبرد، آلپاین و صحرانوردی افزایش دهیم و حضور موفق تری نسبت به دوره قبل داشته باشیم.
وی افزود: برای این که بتوانیم رنگینگ اسکی بازان معلول را افزایش داده و سهمیه مستقیم را کسب کنیم باید کمیته ملی پارالمپیک شرایط حضور اسکی بازان در مسابقات قهرمانی جهان را فراهم کند. ما تا امروز تنها در مسابقات بین المللی شرکت کردیم و امکان حضور در مسابقات قهرمانی جهان را نداشتیم.
رییس انجمن اسکی معلولان در پایان از افزایش چشمگیر زنان اسکی باز در ۴ سال راه اندازی این انجمن خبر داد و گفت: در گذشته ما تنها یک اسکی باز مرد در رشته آلپاین داشتیم اما در چند سال گذشته با افزایش تعداد اسکی بازان معلول بویژه در بخش زنان، شاهد رشد اسکی معلولان در جایگاه بین المللی بودیم.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3