ورزشکار 3
ورزشکار 3
عضو تیم پزشکی باشگاه سپیدرود از تست کامل کرونا اعضای این باشگاه خبر داد.

به گزارش ورزشکار۳، احمدرضا فیروزی با تاکید بر اینکه تست کامل چند مرحله ای به عمل آمده توسط باشگاه سپیدرود، اظهار داشت: همانگونه که مسئولین در تهیه و ابلاغ پروتکل های بهداشتی جدی و موشکافانه عمل کردند، در بخش نظارت و اجرای آن نیز به صورت جدی ورود کنند تا سلامت همه افراد درگیر در حوزه فوتبال حفظ شود.

فیزیوتراپ باشگاه سپیدرود در رابطه با تست کرونا گرفته شده از بازیکنان سپیدرود عنوان کرد: ما علی رغم مشکلات شدید مالی برای حفاظت از سلامتی اعضای باشگاه این تست را برگزار کردیم.

عضو تیم پزشکی باشگاه سپیدرود با تاکید برعایت همه پروتکل‌های بهداشتی در این تست گفت: برای جلوگیری از تجمع بازیکنان و رعایت فاصله اجتماعی، اخذ این تست بصورت جداگانه و در چند روز از اعضای باشگاه در حال انجام شدن است و تدارکات لازم برای رعایت این پروتکل‌ها برای شروع تمرینات از سوی باشگاه سپیدرود اتخاذ شده و منتظر اعلام نتایج آزمایشات می مانیم تا اجازه شروع تمرینات دریافت کنیم.

فیروزی در مورد همکاری باشگاه سپیدرود با دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: تست موسوم به “PCR”  که در پروتکل بهداشتی اعلام شده و همچنین با مساعدت مدیرعامل باشگاه  تست “الایزا” که آنتی بادی ویروس را نشان می‌دهد نیز گرفته شد تا در بالاترین استاندارد ممکن عمل غربالگیری صورت پذیرد.

وی با انتقاد از برخی باشگاه‌ها تاکید کرد: متاسفانه بعضی شواهد نشان می دهد بعضی از تیم ها بدون دریافت نتایج آزمایشات تمرینات خود را شروع کردند. در بعضی موارد این تمرینات تیمی به صورت تقریبا مخفیانه تیمی انجام شده  که سلامت کل تیم های درگیر در مسابقات به خطر خواهد انداخت.

فیزیوتراپ باشگاه سپیدرود ادامه داد: با این حال از همان ابتدا تلاش ما در مجموعه سپیدرود اولویت قرار دادن سلامت بازیکنان و احترام به پروتکل ها ابلاغی بوده است و به همین علت کیفیت و دقت در اجرا تست ها را فدای زودتر شروع کردن تمرینات نخواهیم کرد چرا که در مقابل سلامت خود و دیگران مسئول هستیم.

فیروزی که با سایت باشگاه سپیدرود گفتگو می‌کرد، در خصوص پیشنهاد باشگاه سپیدرود به سازمان لیگ و مسئولین پزشکی فدراسیون فوتبال برای پیگیری الزامی‌شدن اخذ تست از تمامی تیم‌ها، توسط آزمایشگاه‌های معتبر خاطر نشان کرد: در صورت استفاده همه‌ تیم‌ها از یک آزمایشگاه واحد اعتبار نتایج تست بالاتر خواهد رفت و پالایش بهتری صورت خواهد گرفت.

 

منبع: فارس

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3