ورزشکار 3
ورزشکار 3
ملی‌پوش هندبال:
جلال کیانی گفت: نباید اردوهای تیم ملی تعطیل شود، این عادت بدی است که سیستم ورزش کشور ما دارد.

به گزارش ورزشکار۳، جلال کیانی، ملی‌پوش هندبال، در مورد آغاز اردوهای تیم ملی هندبال برای بازی های آسیایی ۲۰۲۲ گفت: از هم‌اکنون باید برای بازی‌های آسیایی استارت بزنیم. نباید اردوها تعطیل شود. تعطیلی اردوها عادت بدی است که سیستم ورزش کشور ما دارد. نمی‌دانم به خاطر هزینه است یا چیزهای دیگر. سه یا چهار ماه مانده به یک مسابقه مهم اردو تشکیل و بعد از آن بازی‌ اردوها تعطیل می‌شود، چیزی که در کشورهای دیگر کم‌تر شاهد آن هستیم. این طرز اردو سبب می‌شود بازیکنان فشار بیش‌تری را متحمل شوند. تیم‌هایی در مسابقات مهم نتیجه می گیرند که مداوم و پیوسته تمرین داشته باشند.

او افزود: در حال حاضر باید هر چه سریع‌تر مربی تیم ملی انتخاب و کم کم اردوها تشکیل شود. اردوها باید پیوسته انجام شود تا بازیکنان فرصت شناخت یار خود را داشته باشند و بتوانند هماهنگ شوند. در این شرایط هم بازیکنان آماده می‌شوند و هم مربی فرصت انتخاب بهترین بازیکنان را دارد. از طرفی مربی می‌داند که چه بازیکنانی را در زمان مسابقات در اختیار خواهد داشت.

کیانی درباره کیفیت لیگ برتر فصل ۹۸ اظهار کرد: شرایط لیگ در سال گذشته به سبب برنامه‌ها و مسابقات تیم ملی با تعطیلات زیادی رو به رو شد که کیفیت لیگ را تحت تاثیر قرار داد. بازیکنان مجبور بودند چندبار بدنسازی کنند، تا آماده می‌شدند و یکی دو مسابقه برگزار و دوباره لیگ با تعطیلی مواجه می‌شد. شرایط این دوره از لیگ نسبت به سال‌های گذشته تعریفی نداشت و در کل دلچسب نبود.

وی در ادامه گفت: لیگ دو گروهی یا رفت و برگشت هر کدام جذابیت خاص خود را دارد. در گروهی همه تیم‌ها با هم بازی می کنند، فصل زودتر تمام می‌شود، نیم فصل مشخص است و قاعده خاصی دارد؛ اما در دو گروهی اینطور نیست،  به نظر من امتیازها سخت حساب و کتاب می‌شود. ۲ تا ۳ سالی است که لیگ برتر اسفندماه تمام می‌شود. اگر مسابقات لیگ مرداد و شهریور استارت بخورد، بدون وقفه پیگیری شود و اسفندماه پایان یابد خیلی خوب است. بازیکن تا اسفند ماه بازی و بعد از کمی استراحت، بدنسازی را برای فصل بعد آغاز می‌کند. هم‌چنین با پایان سال، فصل هم تمام می‌شود و بازیکنان به پول خود می‌رسند.

کیانی در ادامه در مورد سقف قراردادهای بازیکنان در لیگ برتر هندبال گفت: در فصلی که گذشت سقف قراردادها نسبت به یکی دو سال قبل بهتر شده بود. نمی‌گویم خوب اما بد هم نبود و پیشرفت جزیی داشت. سقف قراردادها در حال حاضر به ۲۰۰ میلیون  نمی‌رسد و امیدوارم که در سال آینده با ورود اسپانسرها بتوانیم قراردادهای بهتری را در هندبال شاهد باشیم.

این بازیکن تیم هندبال سپاهان در ادامه گفت: برای بهتر شدن سقف قراردادها و کیفیت لیگ برتر باید اسپانسرهای قوی جذب این رشته شوند. از طرفی باید پایتخت همانند اصفهان که دو تیم ذوب آهن و سپاهان را دارد، چند تیم در لیگ برتر داشته باشد. اگر دو باشگاه خوب از استان‌های تهران، شیراز، مشهد وارد لیگ برتر شوند در سطح قراردادها تاثیر زیادی خواهد داشت. اگر تیم‌های خوبی به لیگ بیایند و پول خوبی وارد این رشته کنند حتی لژیونرها هم به ایران بر می‌گردند.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3