ورزشکار 3
ورزشکار 3
طبق آخرین آمار ژیمناست‌های بیمه شده، خانواده ژیمناستیک ایران ۲۷۰ هزار نفری شد. اتفاقی که برای ورزش کشور بسیار ارزشمند است و نشان می‌دهد ژیمناستیک ایران هم در بعد قهرمانی و هم در بعد همگانی مسیر خود را پیدا کرده است.

به گزارش ورزشکار۳، باید توجه داشت ژیمناستیک ورزشی پایه و مادر محسوب می‌شود و حالا که این رشته به خاطر اقدامات انجام شده توسط فدراسیون ژیمناستیک با اقبال عمومی مواجه شده باید نگاه‌ کلان تصمیم‌گیران ورزش کشور نسبت به آن تغییر کند.

این تغییر می‌توان اتفاقات بزرگی را برای این رشته زیبا به ارمغان بیاورد. در شرایط فعلی که ورزش کشور با مشکلات مالی زیادی روبه‌رو است و فدراسیون‌ها هم دچار این مشکلات هستند، ژیمناست‌هایی همچون سعیدرضا کیخا و مهدی احمد کهنی توانستند در رقابت‌های بین‌المللی عملکرد خوبی داشته باشند و این موضوع نشان می‌دهد در صورتی که به ژیمناستیک ایران توجه بیشتری شود می‌تواند در کسب عناوین بین‌المللی هم موفق عمل کند.

یکی از اقدامات موثر فدراسیون ژیمناستیک، تشکیل تیم نوجوانان بود که این کار برای اولین بار انجام می‌شد. در حال حاضر در این تیم استعدادهایی در حال پرورش هستند که می‌توانند این امیدواری را ایجاد کنند که در آینده‌ای نه چندان دور ژیمناست‌های تراز اول ایران چند برابر شوند. ظهور این استعدادها هم مرهون تلاش‌هایی است که فدراسیون در خصوص همگانی کردن ژیمناستیک انجام داد.

از زمان تاسیس شاخه «ژیم‌ فور آل» کمتر از ۳ سال می‌گذرد اما افزایش ۱۰۰ هزار نفری تعداد اعضای ژیمناستیک ایران تنها یکی از دستاوردهای این سیاست است.

ژیمناستیک ورزشی مادر و پایه محسوب می‌شود و پیش‌نیاز سایر رشته‌های ورزشی نیز است و حالا که مشخص شده می‌توان با نگاه جدی‌تر موفقیت‌های زیادی کسب کرد باید سرمایه‌گذاری بیشتری در آن صورت بگیرد.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3