ورزشکار 3
ورزشکار 3
ستاد مقابله با کرونا در ورزش دستورالعمل خود را برای بازگشایی اردوها، تمرینات و لیگ‌ها نوشته و منتظر تایید ستاد ملی مقابله با کروناست.

به گزارش ورزشکار۳، ستاد عالی مقابله با کرونا در ورزش پس از برگزاری جلسه عصر روز دوشنبه، اطلاعیه‌ای صادر کرد. با توجه به  گزارش‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال حاضر وضعیت ۱۳۲ شهر کشورمان از نقطه نظر شیوع کرونا سفید است بر این اساس باشگاه‌های ورزشی رشته‌های انفرادی و غیر گروهی در این شهرها که ارتباط فردی زیادی در آن ورزش‌ها وجود ندارد، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مجاز هستند فعالیت خود را از روز ۱۶ اردیبهشت ماه آغاز کنند.

براساس اسامی فعالیت برخی از رشته‌ها در شهرهای سفید مجاز اعلام شد و تمام باشگاه‌ها موظف هستند پیش از آغاز فعالیت در سامانه سلامت وزارت بهداشت ثبت نام کنند.

این موضوع در حالی مطرح شده که هنوز برنامه اردوها و تمرینات تیم‌های ملی اعلام نشده است. روز گذشته ستاد مقابله با کرونا در ورزش با حضور افشین داوری به عنوان نماینده وزارت ورزش و پیمان فخری نماینده کمیته ملی المپیک نشستی را برگزار کرد و صحبت‌های لازم مطرح شد.

ستاد مبارزه با کرونا در ورزش، برای باشگاه‌های خصوصی، تیم‌های ملی و لیگ‌ها پروتکل خاص خود را نوشته و منتظر نظر ستاد ملی مبارزه با کروناست.

در همین خصوص مهرزاد خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی – ورزشی در طول روز گذشته بارها صحبت‌هایی را با حریرچی معاون وزیر بهداشت داشته است. ستاد مبارزه با کرونا در ورزش دستورالعمل مربوط به بازگشایی اردوها، لیگ‌ها، تمرینات ملی و همچنین فوتبال را نوشته و در صورت تایید ستاد ملی مبارزه با کرونا ابلاغ خواهد کرد.

هفته آخر اردیبهشت هم ستاد مبارزه با کرونا در ورزش نشستی را خواهد داشت تا جمع‌بندی لازم صورت بگیرد. براین اساس به نظر می‌رسد فعالیت تیم‌های ملی که اکثریت آنها در تهران برگزار می‌شود، فعلا امکان‌پذیر نیست.

به گزارش فارس، نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در بازی‌های المپیک توکیو روز چهارشنبه نشستی را با روسای فدراسیون‌هایی که سهمیه گرفته و شانس کسب سهمیه دارند فردا برگزار می‌شود تا صحبت‌های لازم در خصوص شروع تمرینات ملی‌پوشان صورت بگیرد.

کاروان ورزشی ایران تاکنون ۵۲ سهمیه گرفته و احتمال افزایش تعداد سهمیه‌ها وجود دارد. به دلیل شیوع ویروس کرونا بازی‌های المپیک توکیو یکسال به تعویق افتاد.

 

منبع: فارس

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3