ورزشکار 3
ورزشکار 3
سرپرست تراکتور:
سرپرست مدیرعاملی باشگاه تراکتور گفت: فاجعه‌ ابتلای بازیکنان به کرونا در صورت شروع تمرینات تیم‌ها و ادامه لیگ، نابخشودنی است.

به گزارش ورزشکار۳، میرمعصوم سهرابی در گفت‌وگو با رسانه باشگاه تراکتور در خصوص آخرین وضعیت تیم تراکتور اظهار کرد: از همان روز اولی که ستاد مقابله با کرونا، انجام تمرینات ورزشی را پرخطر اعلام کرد، تصمیم به تعطیلی تمریناتمان گرفتیم و تا کنون تمرینات تیممان تعطیل بوده و بازیکنانمان به انجام تمرینات انفرادی می‌پردازند.

وی افزود: مربی بدنساز تیم، هر روز به طور مرتب برنامه‌ای را برای تمرین در منزل در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد تا سطح آمادگی آنان حفظ شود تا در ادامه فوتبالشان دچار مشکل نشوند؛ هر چند با توجه به تعطیلی نزدیک به دو ماهه‌ی تمریناتمان، مطمئناً نیاز زیادی برای آماده‌سازی مجدد بدن بازیکنان است تا به شرایط مطلوب سابق برگردند.

سهرابی بیان کرد: متولیان امر و آن ارگان و اشخاصی که به ادامه لیگ نوزدهم اصرار می‌ورزند، آیا می‌دانند که حتی اگر خدایی نکرده، یک بازیکن لیگ به این ویروس کرونا مبتلا شود، چه فاجعه ای رخ می دهد؟ آیا این موضوع را در نظر گرفته اند که به چه قیمتی به دنبال پیگیری لیگ هستند؟

وی ادامه داد: بیشتر بازیکنان و ورزشکاران، با استناد به نظر کارشناسی شده‌کمیته پزشکی فیفا، بر این عقیده‌اند که در صورتی که به کرونا مبتلا شوند، عمر فوتبالی‌شان به پایان خواهد رسید و دیگر قادر به ادامه‌ ورزش حرفه‌ای نخواهند بود. این بزرگترین ضربه را به فوتبال حرفه‌ای آن شخص و سرمایه‌های فوتبال کشور خواهد زد و مسئولان مربوطه باید این موارد را در تصمیم‌گیری‌های خود لحاظ کنند.

وی افزود: باید این را در نظر بگیریم که شرایط فوتبال حرفه‌ای با سایر مشاغل متفاوت است چرا که فوتبال، شغل بازیکنان و منبع درآمد آن‌هاست. درصورتی که فوتبالیستی دچار مشکلی شود، عمر ورزشی‌اش به پایان می‌رسد و دیگر قادر به بازگشت به فوتبال حرفه‌ای و شغلش نخواهد بود.

سرپرست باشگاه تراکتور گفت: فوتبالیست‌ها حق دارند و به دنبال این موضوع هستند که در صورت بروز مشکل احتمالی، چه کسی پاسخگوی پایان عمر فوتبالی شان خواهد بود؟ آیا وزارت ورزش پاسخ آن‌ها را خواهد داد یا فدراسیون و یا باشگاه‌ها و …؟ جان انسان‌ها بسیار مهم‌تر از همه‌چیز است و در اولویت نخست ارزش‌های انسانی قرار دارد و حتی کمیته پزشکی فیفا نیز اخیراً اعلام کرده که هیچ‌چیز به اندازه جان انسان‌ها مهم نیست و فدراسیون‌ها نباید عجله‌ای برای شروع تمرینات و ادامه‌ مسابقات داشته باشند.

وی ادامه داد: این نکته‌ای است که مطمئنا به طور کامل کارشناسی شده و قابل استناد است. حتی بسیاری از لیگ‌های معتبر در سرتاسر جهان، در حال تعطیل کردن و نیمه‌تمام گذاشتن لیگ امسال کشورهایشان هستند؛ اما نمی‌دانم چرا برخی‌ها مصرانه به دنبال شروع تمرینات و پیگیری مسابقات هستند و به این موضوع پافشاری می‌کنند.

 

منبع: فارس

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3