ورزشکار 3
ورزشکار 3
  • کد خبر: 2752
  • گروه : تاپ
  • تاریخ انتشار: 1st سپتامبر 2017
تیم ملی فقط به جام جهانی صعود نکرده، به رکوردی دست یافته که شاید تا سال های سال دست نیافتنی باشد. اگر تیم ملی در بازی با سوریه هم گل نخورد تنها تیم حاضر در مرحله مقدماتی جام جهانی خواهد بود که گلی دریافت نکرده است. حتما باید چنین تیمی یک تیم خوب باشد اما این تیم خوب هنوز یک زمین تمرین ندارد.

تیم رکورددار جهان زمین تمرین ندارد!به گزارش “ورزشکار سه“، کی روش دوباره بعد از بازی با کره جنوبی گله هایش را مطرح کرد. او در فیس بوکش نوشت ایران یک تیم بدون امکانات است.

حرف کی روش یک واقعیت است. اگر چه تیم ملی در یکی از بهترین هتل های تهران اقامت می کند. با اتوبوس وی آی پی جابجا می شود. از نظر تغذیه با مشکلی مواجه نیست و گاها با پروازهای اختصاصی به کشور حریفان سفر می کند اما زمین تمرین ندارد و تیمی که زمین تمرین ندارد بدون امکانات است.

زمین شماره یک کمپ تیم های ملی ماههاست که دست نخورده باقی مانده. کیفیت این زمین که البته دو زمین تمرین است خوب نیست تا جایی که کی روش راضی به حضور تیم ملی در آن نیست و فدراسیون فوتبال به این نتیجه رسیده که این زمین را در اختیار دیگر تیم های ملی قرار دهد. کی روش وقتی دید که فدراسیون فوتبال قدمی برای ترمیم زمین چمن شماره یک کمپ تیم های ملی برنمی دارد از حساسیت خود دست کشید و اجازه داد هر تیمی که می خواهد در این تیم تمرین کند. از تیم نوجوانان بانوان و آقایان تا تیم ملی امید. پیش تر کی روش می گفت زمین شماره یک مقدس است و تنها باید تیم ملی اصلی در آن تمرین کند!

زمین شماره ۲ کمپ تیم های ملی هم خیلی وقت پیش شخم خورده. اما کار از یک جایی به بعد ماههاست که متوقف شده و عملا هیچ کاری روی آن انجام نمی شود! قرار بوده بعد از آماده شدن این زمین، پیمانکاران به زمین شماره یک بروند و آن را اصلاح کنند و قرار بوده تا آماده شدن زمین شماره یک تیم کی روش در زمین بازسازی شده شماره ۲ تمرین کند. اما امروز عملا تیم ملی نه در زمین شماره یک تمرین می کند و نه در زمین شماره ۲٫

مهم تر از تغییر نام کمپ تیم های ملی، به وجود آوردن امکانات ورزش همگانی در آن و نصب بنرهای فرهنگی در آن ساختن زمین چمن است. تابستان رو به اتمام است و پاییز و فصل سرد زمستان در راه است و در یک چشم بهم زدن خرداد ماه هم از راه می رسد و تیم ملی باید برای شرکت در بازی های جام جهانی عازم روسیه شود. یک سوال مهم. تیم ملی باید در کدام زمین تمرین کند. باز هم زمین تمرین کوچک پژوهشگاه که سرمربی نمی تواند در آن بازی تمرینی بگذارد؟

از حرف کی روش نباید ناراحت شویم. تیم ملی ما یک تیم بدون امکانات است. تاسف بر انگیز این است که سرزمین ما از هر نظر غنی است. از فرهنگ و سرمایه گرفته تا … اما حیف که گاهی ضرورت ها درک نمی شود و هزینه ها آنجا که نیاز است هزینه نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3