ورزشکار 3
ورزشکار 3
رئیس سازمان خصوصی سازی:
رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: اولین دستور رئیس جمهور به وزیر اقتصاد در سال جدید تسریع در روند واگذاری همه بنگاه‎های دولتی است و قصد داریم پرسپولیس و استقلال را در سال جاری واگذار کنیم.

به گزارش ورزشکار۳، و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، علیرضا صالح گفت: میل به واگذاری این دو باشگاه کاملاً وجود دارد و حتی اولین دستور رییس جمهور به وزیر اقتصاد در سال ۹۹ تسریع در روند واگذاری‌ همه بنگاه های دولتی بوده است.

* به روز رسانی اساسنامه دو باشگاه

رییس کل سازمان خصوصی‌سازی درباره سازوکار خصوصی‌سازی دو باشگاه تصریح کرد: در مرحله اول اقداماتی که انجام می‌شود، اساسنامه دو شرکت طبق فرمت‌های سازمان بورس به روز رسانی می‌شوند. حال اینکه این اقدامات چگونه انجام شود، بستگی به همکاری مدیران دو باشگاه و وزارت ورزش دارد که البته وزارت تمام قد ایستاده تا این کار صورت بگیرد.

*اعلام برنامه ۳ ساله پرسپولیس

صالح اشاره کرد: تاکنون تقریباً قیمت‌گذاری باشگاه پرسپولیس مشخص شده است و حتی این باشگاه برنامه سه ساله‌اش را هم به ما داده است، البته مدیران باشگاه به دنبال ارائه برنامه ۵ ساله بودند ولی ما اجازه ندادیم و با برنامه ۳ ساله باشگاه را وارد بورس می‌کنیم.

این مقام مسئول با بیان این مطلب که قرار نیست به یک‌باره باشگاه‌ها را واگذار کنیم، افزود: ابتدا باید اساسنامه‌ها تغییر کند و بعد هم باید صورت‌های مالی انجام شود و در ادامه با برگزاری مجمع‌های فوق‌العاده کارها باید جلو برود. ‌

* بدهی‌های سنگین سرخابی

رییس کل سازمان خصوصی‌سازی درخصوص بدهی‌های سنگین استقلال و پرسپولیس یادآور شد: این دو شرکت مشمول ماده ۱۴۱ هستند ولی اگر کار واگذاری ورزشگاه‌ها به آنها انجام شود، آنها از ورشکستگی خارج می‌شوند.

* عدم فروش سهام باشگاهها در دوری به صورت یکجا

وی تصریح کرد :علاوه بر این قرار نیست سهام باشگاه‌ها در بورس به صورت یکجا به فروش برسد و ابتدا تنها ۵ درصد برای کشف قیمت و ۵ درصد هم برای سهام شناور تا حباب ایجاد نشود، عرضه خواهد شد.

* رعایت قواعد بورس توسط شرکتهای تجاری

وی با بیان اینکه «قطعا برای هواداران دو باشگاه در واگذاری جایگاهی در نظر می‌گیریم»،گفت: هر شرکتی که می‌خواهد به بورس برود باید برنامه ٣ ساله کسب و کار بدهد و هر زمانی که نتواند این برنامه را پیاده کند در بورس به مشکل بر خواهد خورد، چون مردم بر اساس برنامه شرکت‌ها به بورس وارد می‌شوند.

وی اضافه کرد: اگر یک شرکت تجاری قواعد بورس را رعایت نکند و مغایر برنامه‌اش حرکت کند، دچار مشکل می‌شود. باشگاه پرسپولیس قراردادهای برنامه ۳ ساله خود را بسته و کار در باشگاه استقلال هم در حال انجام است. تا زمانی که این کارها صورت نگیرد، ما قطعاً روند واگذاری را انجام نمی‌دهیم.

* مشخص شدن حساب‌وکتاب‌های دو باشگاه‌ با فدراسیون

صالح تاکید کرد: مسئله مهم دیگر مشخص شدن حساب‌وکتاب‌های دو باشگاه‌ با فدراسیون، وزارت ورزش و صندوق قهرمانان و پیشکسوتان است که تا زمانی که روشن نشود، اصلاً وارد بورس نمی‌شوند. اخیرا هیات واگذاری مصوب کرده که این باشگاه‌ها در بورس پذیرش شوند و می‌خواهیم تا شهریورماه ماه این کار را انجام دهیم.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3