ورزشکار 3
ورزشکار 3
دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: امیدواریم که لیگ نیمه کاره تمام نشود و بازی‌ها ادامه پیدا کند چرا که دوست داریم بدون حرف و حدیث و قهرمان شویم.

به گزارش ورزشکار۳، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا چندی پیش در نظرسنجی نام پنج بازیکن را به عنوان نامزدهای بهترین بازیکن آسیایی تاریخ جام جهانی معرفی کرد که در این نظرسنجی دروازه‌بان پرسپولیس باید با ستارگانی مانند پارک جی سونگ کره‌ای، سامی الجابر عربستانی، تیم کیهیل استرالیایی و کیسوکیه هوندا ژاپنی رقابت می‌کرد که در نهایت دروازه‌بان پرسپولیس با کسب ۶۷ درصد آرا به عنوان برترین ستاره آسیایی در تاریخ جام جهانی انتخاب شد.

دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص انتخابش به عنوان بهترین بازیکنان آسیایی تاریخ جام‌جهانی، سفر به بلژیک، وضعیت پرسپولیس در راه قهرمانی و مسائل دیگر صحبت‌هایی انجام داد که متن آنرا امروز (چهارشنبه) سایت باشگاه پرسپولیس منتشر کرد.

انتشار ویدیو دیدار مجازی تو با «محمدحسن عسگری» که پای خود را در راه پاکسازی محیط از ویروس کرونا از دست داده سر و صدای زیادی در فضای مجازی ایجاد کرد.

متاسفانه برای محمد حسن مشکل بزرگی پیش آمده و یکی از پاهای خود را از دست داده است. وقتی فیلم را دیدم خیلی ناراحت شدم و پیگیری زیادی کردم تا بتوانم او را پیدا کنم و در نهایت با کمک وکیلم، محمدحسن را پیدا کردم. بعد با او به صورت تصویری صحبت کردم و قرار شد بعد از پایان شیوع ویروس کرونا به محل تمرین بیاید تا هم من او را ببینم و هم سایر بچه‌های پرسپولیس با او دیدار کنند.

فکر کنم حس و حال این نوجوان را خیلی خوب درک می‌کردی؟

به هر حال وقتی این بچه‌ها را می‌بینم که سختی می‌کشند و پشتیبان ندارند می‌دانم که چه شرایط سختی پیش‌روی آنهاست. حتی ۲ پسر هم در برنامه عصر جدید از دیدار با من صحبت کردند و امیدوارم که از این بچه‌ها حمایت شود چرا که آنها از نظر مالی شرایط خوبی ندارند. مطمئناً بعد از پایان شیوع ویروس کرونا و با هماهنگی باشگاه این دو پسر خوب را هم در تمرین پرسپولیس خواهیم دید.

از وضعیت خودت بگو که این روزها چطور تمرینات را انجام می‌دهی؟

خدا رو شکر که وضعیت خوبی دارم و به صورت انفرادی تمریناتم را پیگیری می‌کنم. البته در این شرایط بیشتر در کنار خانواده هستم چرا که شرایط سختی نه تنها در ایران بلکه در دنیا حاکم است. به دلیل شرایطی که وجود دارد نمی‌توانیم به صورت گروهی تمرین کنیم و در قرنطینه هستیم اما خودم به صورت شخصی تمرینات هوازی را انجام می‌دهم تا در شرایط ایده‌آل بمانم. همچنین تمریناتی که آقای فنایی برای من ارسال کرده را انجام می‌دهم تا از نظر بدنی وضعیت خوبی داشته باشم.

وضعیت رفتنت به بلژیک و حضور در تست‌های پزشکی به کجا رسید؟

باشگاه پرسپولیس نامه‌ای به باشگاه بلژیکی زده. به دلیل وضعیتی که به خاطر کرونا به وجود آمده فعلا نمی‌توانم به بلژیک بروم چرا که محلی که تست پزشکی می‌گیرد تعطیل است. از طرف دیگر باید دو هفته قرنطینه می‌شدم که این کار را سخت می‌کرد. فعلا مشخص نیست که لیگ بلژیک ادامه پیدا خواهد کرد یا نه اما فکر می‌کنم در تابستان برای انجام تست‌های پزشکی به بلژیک بروم.

در روز های قرنطینه یک چالش بامزه هم به راه انداختی که در فضای مجازی استقبال خیلی خوبی از آن شد.

بله من چالش خیلی سختی را طراحی کردم و خوشحالم که هواداران در این چالش حاضر شده و با فیلم‌هایی که برای من فرستادند از این کار حمایت کردند. قصد من این بود که در این روزها که همه در خانه هستند با این کارها برای دقایقی آنها را شاد کنم. البته در این چالش باید از بطری شیشه‌ای استفاده می‌شد که کشیدن پول از زیر آن سخت بود اما خیلی‌ها شیشه نوشابه یا دوغ را گذاشته بودند که کار را راحت‌تر می‌کرد. به طور حتم اگر بطری شیشه‌ای گذاشته بودند کار خیلی سخت بود اما برخی‌ها می خواستند تقلب کنند! همین که این کار من باعث شد مردم برای دقایقی خوشحال شوند خوشحالم.

به نظر می‌رسد که دلت برای تمرین و بازی برای پرسپولیس خیلی تنگ شده.

همینطور است. دل من برای همه اعضای کادر فنی و بازیکنان تنگ شده و فکر می‌کنم من تنها کسی هستم که بیشتر از همه ناراحتم چرا که قرار است تا آخر فصل پرسپولیس را ترک کنم و گاهی به این فکر می‌کنم که اگر لیگ دیگر برگزار نشود من باید بدون خداحافظی از پرسپولیس بروم. دوست دارم برای جشن قهرمانی در کنار هواداران باشم. ما برای همه این امتیازات، زحمت کشیدیم و دوست دارم مقابل هواداران و با بدرقه آنها پرسپولیس را ترک کنم. امیدوارم روزی که دوباره به پرسپولیس بر می‌گردم باز هم به استقبال قهرمانی‌های زیادی برویم.

این روزها صحبت درباره آینده لیگ و برگزاری و یا عدم برگزاری آن زیاد مطرح می‌شود. نظر تو در این خصوص چیست؟

دوست دارم لیگ برگزار شود اما هر تصمیمی که قرار است بگیرند باید زودتر اتخاذ شود. فکر می‌کنم بتوانند لیگ را از ۲۵ اردیبهشت به بعد آغاز کنند. برای اینکه به بدن بازیکنان فشار نیاید باید تمرینات پشت درهای بسته برگزار شود و فکر می‌کنم که هر تیمی حداقل ۲ هفته زمان برای بدنسازی نیاز دارد و باید ۲ دیدار دوستانه هم انجام دهد تا بازیکنان به شرایط بازی برسند. البته شنیدم که تا ۳۱ فروردین هیچ تیمی اجازه تمرین کردن ندارد، اما امیدوارم شرایطی اتخاذ شود که این فرصت به تیم‌ها داده شده تا آنها بتوانند تمرینات خود را آغاز کنند. برای اینکه به اینجا برسیم تمرینات و تلاش زیادی انجام دادیم.

خیلی‌ها معتقدند اگر قرار است لیگ در این شرایط به پایان برسد باید پرسپولیس به عنوان قهرمان معرفی شود. در این خصوص چه صحبتی داری؟

به هر حال اگر بخواهیم منطقی به قضیه نگاه کنیم هنوز ۹ بازی تا پایان بازی‌ها فرصت مانده و شاید اگر پرسپولیس قهرمان شود هم عادلانه باشد. اما سایر تیم‌ها هم حق دارند که بازی کنند. ما در فصل گذشته از پنج بازی آخر ۴ مساوی به دست آوردیم و الان هم حدود ۳۰ امتیاز دیگر باقی مانده و احتمال هر چیزی وجود دارد. استقلال یک بازی کمتر انجام داده و در صورتی که این بازی را ببرد فاصله امتیازی‌اش با ما هفت امتیاز خواهد شد.

اما برخی‌ها معتقدند که پرسپولیس هم شرایطی شبیه به لیورپول دارد و همانطور که این تیم اگر به عنوان قهرمانی انگلیس معرفی شود پرسپولیس هم باید به عنوان قهرمان ایران معرفی گردد.

باید در نظر داشته باشید که لیورپول ۲۳ امتیاز اختلاف دارد و اگر ۲ بازی آینده را ببرد خود به خود قهرمان است اما شرایط بازی در ایران سخت‌تر است. شاید اگر فقط چهار بازی تا پایان لیگ باقی مانده بود کسی نمی‌توانست حرف بزند اما به نظرم هواداران همه تیم‌ها دوست دارند که بازی‌ها انجام شود. ما با تیم‌های مدعی بازی کردیم و حالا با تیم‌های انتهای جدول و تیم‌هایی که برای سقوط نکردند می‌جنگند بازی خواهیم داشت که این مساله به مراتب کار را سخت‌تر می‌کند. امیدوارم که بازی‌های لیگ برگزار شود تا بدون حرف و حدیث بتوانیم قهرمان شویم و برای چهارمین بار متوالی جام قهرمانی را بالای سر ببریم. فکر می‌کنم اگر این اتفاق رخ دهد دیگر هیچ تیمی نمی‌تواند این کار را تکرار کند. این مساله به توانایی کادر فنی و بازیکنان ما برمی‌گردد.

یک اتفاق کم نظیر و حتی بی‌نظیر رخ داد و نام تو به عنوان یکی از کاندیداهای بهترین بازیکن آسیایی در تاریخ جام جهانی در نظرسنجی کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گرفت و به این عنوان مهم هم دست پیدا کردی.

باید بگویم که این اتفاق بزرگی است که برای من رخ داده و به نظرم نامزد شدن در این بخش از نامزد شدن در بخش نامزدهای بهترین بازیکن سال آسیا هم مهمتر است. این یک افتخار بزرگ و ملی است و من از همه هواداران پرسپولیس ممنون هستم که با رای خود از من حمایت کردند. همچنین از هواداران سایر تیم‌های کشورمان که به من رای دادند هم ممنون هستم چرا که من دروازه‌بان تیم ملی ایران هستم و به هرحال این افتخار برای فوتبال ایران خواهد بود. از باشگاه پرسپولیس ممنون هستم که با انتشار عکس‌های من در فضای مجازی از من حمایت کرد و باعث شد تا هواداران به من رای بدهند و آمار من بالا برود. به طور حتم این یک افتخار بزرگ خواهد بود که در میان این همه بازیکن مطرح نام من به عنوان بهترین بازیکن آسیایی مطرح شود.

فکر می‌کردی که این شانس را داشته باشی که بین بازیکنان مطرح آسیایی این افتخار بزرگ را کسب کنی؟

واقعاً سخت بود اما از مسوولان کنفدراسیون فوتبال آسیا بابت این اعتماد ممنون هستم و دست تک تک مردمی که به من رای دادند را می‌بوسم چرا که در سن ۲۷ سالگی این فرصت را دارم تا به این افتخار بزرگ برسم. به نظر من وقتی یک دروازه‌بان در چنین نظر سنجی بزرگی قرار دارد این یعنی اینکه آن دروازه‌بان بهترین دروازه‌بان آسیاست اما متاسفانه رسانه‌ها به آن نپرداختند فکر می‌کنم به جز رسانه باشگاه، هیچ رسانه دیگری به این اتفاق اشاره نکرد. وقتی یک دروازه‌بان در این نظرسنجی قرار می‌گیرد یعنی از سایر دروازه‌بانان آسیا بالاتر است. البته این مسائل مهم نیست و من تلاش می‌کنم کار خودم را انجام دهم برای من مهم این است که بتوانم عملکرد خوبی داشته باشم. شاید هم ایراد از من است که جلوتر از شرایطی که دارم حرکت می‌کنم. امیدوارم که بتوانم دل مردم را باز هم شاد کنم.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3