ورزشکار 3
ورزشکار 3
سرمربی شهرداری قرچک:
سرمربی تیم فوتسال شهرداری قرچک گفت: در سالی که گذشت، فوتسال ایران دستاوردی نداشت و سال کمرنگی را تجربه کرد.

به گزارش ورزشکار۳، محمود خوراکچی اظهار داشت: در پایان لیگ برتر امسال، شیوع کرونا باعث شد تماشاگران فوتسال که روح این ورزش هستند، از دیدن رقابت‌های نیمه‌نهایی محروم شوند که همگی نبود هیجان در این دیدارها را احساس کردیم. فوتسال ایران سال کم‌رنگی را تجربه کرد؛ مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا شد لغو شد و همچنین ما در باشگاه‌های آسیا نتوانستیم مانند گذشته قهرمان شویم و تیم مس سونگون هم نتوانست در فوتسال باشگاه‌های جهان نتیجه خوبی بگیرد.

وی اظهار داشت: تیم ملی فوتسال در سال ۹۸ به جز  دیدار دوستانه با  روسیه با تیم‌های درجه یک دنیا بازی نکرد و به صورت جدی محک نخوردیم و نتوانستیم بازیکن‌های جدیدی که به تیم ملی اضافه کردیم را استفاده کنیم. با توجه به این شرایط سرمربی تیم‌ملی مجبور است از بازیکن‌های با تجربه‌ای که در گذشته میدان‌های سخت دیده‌اند، استفاده کند و شانس بازی برای بازیکنان جوان و جدیدی که به تیم ملی اضافه شدند، کم است.

خوراکچی در مورد جوانگرایی در فوتسال خاطرنشان کرد: در لیگ برتر جوان‌گرایی کمتر دیده می‌شود و در تیم ملی هم به طور کل این موضوع به چشم نمی‌خورد و اگر این موضوع به همین شکل ادامه پیدا کند و به فوتسال در رده پایه اهمیت ندهیم و انگیزه برای‌ آنها ایجاد نکنیم، باید نگران آینده فوتسال باشیم. در گذشته آنقدر بازیکن با کیفیت در فوتسال داشتیم که می‌توانستیم حداقل ۱۰ تیم ملی داشته باشیم اما در حال حاضر این موضوع برعکس شده است و از این لحاظ تهی شدیم و زنگ خطر برای فوتسال ما به صدا در آمده است.

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین معضل فوتسال ایران مشکل اقتصادی است، تصریح کرد: وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و صدا و سیما باید تمهیداتی داشته باشند تا حامیان مالی ترغیب شوند که در فوتسال سرمایه‌گذاری کنند. حامیان مالی برای سرمایه‌گذاری در ورزش هیچ توجیه اقتصادی نمی‌بینند چرا که مانند گذشته با توجه به سرمایه‌ای که برای ورزش می‌کنند، از مالیات معاف نمی‌شوند. بازیکنان و مربیان با کیفیت مجبورند با این شرایط به لیگ‌های درجه ۲ و ۳ بروند تا بتوانند درآمد خوب داشته باشند و با توجه به این موضوع از کیفیت لیگ برتر فوتسال ایران کاسته می‌شود. در گذشته بازیکن‌های درجه یک دنیا به لیگ برتر ایران می‌آمدند اما در حال حاضر بازیکنان داخلی هم راغب نیستند در لیگ ایران بازی کنند. این موضوع نیاز به همدلی و هم‌اندیشی همگانی دارد.

پیشکسوت فوتبال و فوتسال همچنین در پایان در مورد شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: این بیماری مهمان ناخوانده‌ای است که به کشور ما آمده و مشکلاتی برای همه به وجود آورده‌ است. این بیماری امتحان بزرگی است که باید با صبوری و همدلی مردم و کمک به همدیگر برطرف شود.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3