ورزشکار 3
ورزشکار 3
سرمربی تیم ملی فوتسال زنان با بیان اینکه نبود دیدارهای تدارکاتی ضربه بزرگی برای این تیم محسوب می‌شود، گفت: بازیکنان بدون دیدار تدارکاتی نمی‌توانند به نقاط ضعف خود پی ببرند یا به هماهنگی و آمادگی لازم دست یابند.

به گزارش ورزشکار۳، «شهناز یاری»  اظهار داشت: به دلیل آنکه ۷۰ درصد  از بازیکنان حاضر در مرحله پلی‌آف را ملی‌پوشان تشکیل می‌دهند، اردوی آنان را در ۲۷ دی برگزار کردیم. همچنین به دلیل لغو دیدارهای تدارکاتی ما با چین و روسیه و آسیب‌دیدگی بازیکنان در لیگ برتر اردوهای تیم ملی را پس از پایان این فصل برگزار می‌کنیم تا بازیکنان بدون دغدغه و آرامش خاطر در تمرینات حاضر شوند.

وی افزود: پنجم فروردین اردوی ملی‌پوشان برگزار می‌شود البته به دلیل آسیب‌دیدگی بازیکنان یک روز باید آنان ریکاوری شوند. همچنین به دلیل لغو دیدارهای تدارکاتی باید بازی‌های دیگری جایگزین این دیدارها کنیم. کمیته فنی نیز بدنبال این است تا شرایط بازی با تیم‌های کشورهای دیگر را برای ملی‌پوشان فراهم سازد.

سرمربی تیم ملی فوتسال زنان ادامه داد: باید برای مسابقات آسیایی از آمادگی کامل برخوردار باشیم زیرا تمرین کردن بدون دیدار تدارکاتی سبب آمادگی بازیکنان نمی‌شود. آنان بدون داشتن بازی‌های دوستانه نمی‌توانند به نقاط قوت خود پی ببرند یا به هماهنگی و آمادگی لازم دست یابند. این موضوع ضربه بزرگی به تیم می‌زند و داشتن بازی دوستانه خیلی برای ما اهمیت دارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دیدارهای ما با چین لغو شده است بدنبال این هستیم تا در اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت بازی دیگری را جایگزین آن کنیم که این مسابقات را رسانه‌ای خواهیم کرد. همچنین اعزام ملی‌پوشان به تورنمنت روسیه لغو نشده و آنان در ۱۶ اردیبهشت به این مسابقات اعزام می‌شوند. ملی‌پوشان سه دیدار خود با تیم‌های پرتغال، روسیه و سوئد را در این مسابقات در پیش‌رو دارند.

یاری یادآور شد: ما نمی‌توانیم افکار عمومی را فریب دهیم واقعیت‌ها همان چیزی است که اکنون همه می‌بینند. کمبود زمان و بازیکنان آسیب دیده بسیاری داریم که ممکن است آنان به به بازی‌ها نرسند و آمادگی ۱۰۰ درصد نداشته باشند. در واقع تا اسفندماه همچنان دیدارهای لیگ در مرحله پلی‌اف ادامه دارد. لیگ برتر فوتسال زنان فرصت ریکاوری را از بازیکنان تیم ملی گرفته است. همه این موارد عوامل بازدارنده هستند که ما را در رساندن به اهدافمان با سختی روبرو می‌کند.

وی اضافه کرد: برای آنکه تیم ملی فوتسال زنان اتفاقات خوبی را در آسیا تجربه کند و برای بار سوم به قهرمانی دست یابد باید توجه ویژه‌ای نسبت به این تیم داشته باشیم و برنامه‌های هدفمند و خوبی را در دستور کار قرار دهیم. سه ماه باقی مانده تا مسابقات آسیایی برای ما ارزشمند است و نباید آن را هدر دهیم. برنامه‌ریزی سختی را در نظر گرفتیم و اگر طبق برنامه پیش برویم به قهرمانی دست می یابیم. راه ما دشوار شده اما با توجه به پتاسیل، انگیزه و باوری که در بازیکنان و کادر فنی می‌بینم به تکرار قهرمانی آسیا می‌رسیم.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3