ورزشکار 3
ورزشکار 3
کمیته بین‌المللی پارالمپیک اعلام کرد همزمان با برگزاری بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو موزه این تورنمنت بزرگ نیز در کشور میزبان برپا می‌شود.

به گزارش ورزشکار۳، در فاصله کمتر از ۲۰۰ روز تا شروع بازی‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰، کمیته بین المللی پارالمپیک اعلام کرد که اولین موزه پارالمپیک را در پایتخت ژاپن راه اندازی می‌کند.

آغاز به کار این موزه از تاریخ ۲۵ آگوست (سوم شهریور) خواهد بود و علاقه مندان فرصت دارند تا اواخر سپتامیر از این موزه بازدید کنند و با تاریخچه و رشد جنبش پارالمپیک که از ابتدا به عنوان یک رویداد ورزشی آغاز و منتهی به رویدادی شد که حضور افراد دارای معلولیت در جامعه را تشویق می‌کند، آشنا شوند.

در این موزه، علاوه بر معرفی رشته‌های ورزشی، روایت افتخار آفرینی ورزشکارانی که عملکردشان منجر به تغییر نگرش جامعه نسبت به افراد دارای معلولیت شده نیز بازگو می‌شود.

«اندرو پارسونز» رییس کمیته بین‌المللی پارالمپیک، در خصوص این موزه گفت: در حالی که ابعاد بازی‌های پارالمپیک رو به گسترش است، نمایش تاریخچه جنبش پارالمپیک و مسیری که تاکنون طی شده بسیار حیاتی و مهم به شمار می‌رود. ما از گشایش موزه پارالمپیک همزمان با بازی‌های پارالمپیک در قلب توکیو بسیار خرسندیم و اطمینان داریم که این موزه یکی از مکان‌های دیدنی در طول آگوست و سپتامبر ۲۰۲۰ خواهد شد و شور و شوق بیشتری نسبت به جنبش و بازی‌های پارالمپیک ایجاد می‌کند.

پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو از چهارم تا شانزدهم شهریورماه در توکیو پایتخت ژاپن برگزار می‌شود. کمیته ملی پارالمپیک برای کاروان ایران در مسابقات توکیو به یاد شهید سردار سپهبد «قاسم سلیمانی»، نام «سردار دلها» را برگزید. همچنین «یامامورا» مادر شهید بابایی به عنوان سرپرست نمادین کاروان ایران انتخاب شده است.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3