ورزشکار 3
ورزشکار 3
با توجه به عدم حضور ژیمناست های ایران در مسابقات استرالیا، ملی پوشان ایرانی کار بسیار سختی برای کسب سهمیه المپیک توکیو خواهند داشت. عدم حضوری که در نتیجه اشتباه مسلم فدراسیون ژیمناستیک رخ داده است.

به گزارش ورزشکار۳، فدراسیون ژیمناستیک اخیرا مدعی شده بود که دولت استرالیا در صدور روادید ملی‌پوشان ایران برای حضور در رقابت‌های جام جهانی این کشور اختلال ایجاد کرده این درحالی است که کمیته ملی المپیک رسما اعلام کرد که مقصر این ماجرا فدراسیون ژیمناستیک است نه دولت استرالیا.

رقابت‌های استرالیا فرصت خوبی بود تا ژیمناست‌های ایران با توجه به امتیازات‌شان زمینه کسب سهمیه المپیک را برای ژیمناستیک ایران تسهیل کنند.

با توجه به شرایط موجود در رنکینگ فدراسیون جهانی ژیمناستیک، نفر اول رنکینگ FIG در پایان چهار رقابت پیش روی شانس حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را خواهد داشت. چهار نفر اول رنکینگ در مسابقات تیمی موفق شدند که سهمیه المپیک را کسب کنند و فقط برای افزایش تجربه و تمرین در مسابقات پیش رو شرکت می‌کنند.

سعیدرضاکیخا با قرار داشتن در رتبه پنجم رنکینگ جهان از شانس‌های کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ است. نکته قابل ملاحظه این است که نفرات بالای سعیدرضا کیخا از طریق مسابقات گذشته و به صورت انفرادی و یا تیمی جواز حضور در المپیک ۲۰۲۰ را کسب کرده‌اند اما ژیمناست قدرتمند ارمنی همچنان پشت سر نماینده ایران امید به کسب سهمیه المپیک دارد.

این ژیمناست ارمنی با اختلاف دو امتیاز که در ژیمناستیک اختلاف ناچیزی است، در رده ششم قرار دارد. قرار است این ژیمناست در مسابقات استرالیا شرکت کند. درصورتی که کیخا به مسابقات استرالیا نرسد در مسابقات بعدی برای کسب سهمیه، کار بسیار مشکلی خواهد داشت.

عبدالله جامعی و محراب احمدکهنی دیگر نمایندگان ایران در وسیله خرک حلقه و دارحلقه باتوجه به عدم شرکت در مسابقات گذشته، تاکنون در رنکینگ امتیازی را کسب نکرده و در صورتی که این مسابقات را از دست بدهند به کلی شانس کسب سهمیه المپیک را از دست خواهند داد.

حال با توجه به فرا روبه جلوی فدراسیون ژیمناستیک، رییس این فدراسیون باید توضیح دهد که چگونه این اشتباه مهلک رخ داده و چه کسی باید پاسخگوی از دست رفتن سمیه المپیک ایران باشد؟

 

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3