ورزشکار 3
ورزشکار 3
جمیز هاردن در دیدار امروز (یکشنبه) هیوستون راکتس و آتلانتا هاکس در ۳۱ دقیقه توانست ۶۰ امتیاز به دست آورد و رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کند.

به گزارش ورزشکار۳، کسب ۶۰ امتیاز در یک بازی بسکتبال نشان دهنده یک نمایش کامل است. با این حال ثبت این رکورد در سه کواتر و ۳۱ دقیقه حضور در میدان یکی از بهترین های تاریخ محسوب می شود. می توانند بازی جیمز هاردن را از جهات مختلف بررسی کنند اما در رابطه با امتیازگیری اش ابهامی باقی نمی ماند.

بر این اساس هاردن دومین بازیکن در ۲۰ سال اخیر شد که توانست در سریعترین زمان ممکن ۵۰ امتیاز کسب کند. زمانی که ۵ دقیقه و ۴۴ ثانیه به پایان کوارتر سوم مانده بود بازیکن هیوستون راکتس پنجاهمین امتیازش را به دست‌ آورد. کلی تامپسون در سال ۲۰۱۶ در حالی که ۶ دقیقه ۴۰ ثانیه به پایان کوارتر سوم مانده بود چنین رکوردی را به ثبت رساند.

هاردن علاوه بر این هشت پاس گل داد و با رکورد مایکل جردن در این زمینه برابر شد. او توانست در چهار بازی ۶۰ امتیاز یا بیشتر کسب کند و اکنون تنها کوبی برایانت (۶ بازی) و ویل چمبرلین (۳۲ بازی) را پیش رویش می بیند.

بازیکن راکتس برای کسب ۶۰ امتیاز به کمترین پرتاب نیاز داشت. هاردن که لقبش “ریشو” است، از ۲۴ پرتاب ۱۶ توپ را به گل تبدیل کرد که ۸ پرتاب سه امتیازی اش از ۱۴ پرتاب با موفقیت همراه شد. همچنین از ۲۳ پرتاب آزاد ۲۰ پرتاب به امتیاز تبدیل شد. این ۲۴ پرتاب کمترین تعداد برای ثبت ۶۰ امتیاز در تاریخ NBA بود. بهترین رکورد پیش از این به کارل مالون تعلق داشت که در ژانویه ۱۹۹۰ با ۲۶ پرتاب ۶۱ امتیاز به دست آورد.

ستاره تیم راکتس، تنها بازیکن فعال است که ۶۰ امتیاز به دست آورده است. او همچنین به رکورد لبرون جیمز در ثبت بهترین درصد در کسب ۶۰ امتیاز رسید. هاردن ۶۶.۷ درصد پرتاب هایش را (۱۶ از ۲۴) به امتیاز تبدیل کرد و جیمز در سال ۲۰۱۴ از ۳۳ پرتاب ۲۲ ضربه اش موفق بود.

هیوستون راکتس در  دیدار امروز با نتیجه ۱۵۸ بر ۱۱۱ آتلانتا هاکس را شکست داد.

 

 

 

منبع: ایسنا

 

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3