ورزشکار 3
ورزشکار 3
معاون وزیر ورزش:
معاون مالی و توسعه منابع انسانی وزارت ورزش گفت: اینکه فدراسیون فوتبال به «مارک ویلموتس» یا کسی دیگر پول داده اند از برنامه‌های فدراسیون است و ما دخالتی در این امور نمی‌کنیم.

به گزارش ورزشکار۳، «ژاله فرامرزیان» روز شنبه در حاشیه همایش اخلاق و ورزش در جمع خبرنگاران و در باره اینکه آیا همه فدراسیون‌ها حساب ارزی باز کرده‌اند؟ اظهار داشت: همه فدراسیون ها در بانک مرکزی حساب دارند و وزارت ورزش بین ۴۰ تا ۵۸ درصد بودجه را به فدراسیون‌ها پرداخت کرد.

وی درباره پرداختی جدید به فدراسیون فوتبال برای پرداخت بخشی از قرارداد «مارک ویلموتس» سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: با توجه به اینکه فدراسیون فوتبال الزامات قانونی را رعایت نکرده بود، پرداختی ما به این فدراسیون با تاخیر بوده البته پیش از ۴۰ درصد از اعتبارات فدراسیون فوتبال را پرداخت کردیم.

وی ادامه داد: اینکه فدراسیون فوتبال به ویلموتس یا کسی دیگر پول داده‌اند، مربوط به فدراسیون است و ما دخالتی در این امور نمی‌کنیم. کمک‌ها هم بر اساس نیازها پرداخت شده است.

معاون وزیر ورزش درباره بدهی مالیاتی فدراسیون‌های ورزشی خاطر نشان کرد: بخشی از بدهی‌ها، تکلیفی است که باید پرداخت شود. ما در این خصوص با سازمان مالیاتی جلسه داشتیم، اما در خصوص بدهی چون فدراسیون‌ها معاف از مالیات هستند با سازمان امور مالیاتی و وزارت اقتصاد و دارای جلساتی داشتیم تا بخشودگی‌ها صورت بگیرد، منابع فدراسیون‌ها از دولت است در شرایط کنونی پرداخت بدهی ممکن نیست و به دنبال حل مشکل هستیم.

فرامرزیان همچنین در خصوص تغییرات در مجموعه‌های ورزشی کشور مانند مجموعه ورزشی انقلاب، گفت: شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، مستقل است و هیات مدیره طبق اساسنامه کار می‌کند. در خصوص عملیات اجرایی در اساسنامه چیزی پیشنهاد نشده است و ما هم مسوولیتی نداریم تا پاسخگو باشیم.

فرامرزیان درباره پرداخت حقوق به ورزشکارانی که سهمیه المپیک گرفتند، گفت: بر اساس توافق و فهرستی که فدراسیون‌ها اعلام کردند، حقوق این دسته از ورزشکاران پرداخت می‌شود. وزارت ورزش و جوانان و همچنین کمیته ملی المپیک به صورت مشترک این حقوق را پرداخت می‌کنیم. فردا (یکشنبه) در جلسه ستاد بازی‌های المپیک فهرست مشخص و قطعی می‌شود. در خصوص پاداش به ورزشکاران انفرادی و تیمی دستورالعمل‌هایی آمده که در این خصوص صحبت می‌کنیم.

معاون وزیر ورزش درباره پیش‌نویس آیین‌نامه پاداش به مدال آوران، می‌گوید: پیش‌نویس تهیه شده است اما نیاز به اصلاحات دارد. قبل از المپیک می‌توانیم این آیین نامه را داشته باشیم تا بر اساس آن پاداش پرداخت شود.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3