ورزشکار 3
ورزشکار 3
دارنده سهمیه تیراندازی المپیک:
دارنده سهمیه المپیکی تفنگ سه وضعیت (خفیف) گفت: تیراندازان رشته خفیف در مسابقه‌های جهانی و آسیایی با امکانات بسیار زیاد و فشنگ فراوان تمرین می‌کنند ولی ما با کمترین فشنگ همیشه جایگاه خوبی در جدول رنکینگ داریم.

به گزارش ورزشکار۳، چهاردهمین دوره مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک از ۱۴ تا ۲۳ آبان ماه در شهر دوحه قطر در حال برگزاری است.

«فاطمه کرم‌زاده» سال ۷۸ در خرمشهر متولد شد. این دختر تیرانداز که در کودکی به بوشهر مهاجرت کرده است از ۱۰ سالگی تفنگ به دست گرفته و چند ماه پس از نخستین هدف گیریش به اردوی تیم ملی  نوجوانان دعوت شد.

او که کسب عنوان نایب قهرمانی تیمی مسابقات جهان را در کارنامه دارد در مسابقات سلاح‌های بادی کویت در سال ۹۵ موفق به کسب پنج مدال طلا در بخش تیمی و انفرادی شده است.

کرم زاده ۲ روز پیش نیز با ثبت رکورد ۱۱۷۳۳ به فینال تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان آسیا راه یافت و با بدست آوردن عنوان پنجمی در فینال این رقابت‌ها، چهارمین سهمیه المپیکی را برای تیراندازی ایران صید کرد.

«فاطمه کرم‌زاده» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در خط مسابقه همه ورزشکاران تقریبا در یک سطح هستند اما آنکه برنده می‌شود کسی است که ذهن آماده‌تری دارد و می‌تواند هیجانات و استرس خود را کنترل کند.

این تیرانداز ۲۱ ساله با بیان اینکه برخی مسایل مانع از تمرکز و آمادگی ذهنی ورزشکاران می‌شود، اضافه کرد: من در رشته سه وضعیت سهمیه کسب کردم ومهم‌ترین مشکل این رشته کمبود فشنگ است و با توجه به تحریم‌ها تصور می‌کنم تامین فشنگ برای تمرینات در داخل کشور امکان‌پذیر نباشد.

وی ادامه داد: اگر مسئولان ورزش کشور و فدراسیون بتوانند شرایط را به گونه‌ای فراهم کنند که بتوانیم در کشوری که فشنگ کافی در اختیار ما قرار دهد یعنی بتوانیم به تعداد کافی خریداری کرده و تمرین کنیم به طور قطع عملکرد بهتری در المپیک خواهیم داشت.

کرم‌زاده گفت:‌ در اردوها با یکسری مشکلات مواجه هستیم که از آن جمله می‌توان به مساله غذا و برنامه تغذیه اشاره کنم زیرا یک ورزشکار برای رسیدن به اوج آمادگی باید همه کارهایش از غذا تا خوابش تحت کنترل باشد.

وی همچنین یادآور شد: خیلی خوشحالم که توانستم سهمیه المپیک بگیرم و البته همه ما برای حضور در مسابقات خیلی سخت تلاش کردیم.

وی ادامه داد: برای رسیدن به این جایگاه بیشتر روزهای سال را در اردو بودیم و البته اگر به شرایط خوب نزدیک شدیم به دلیل حضور کادر فنی و به ویژه «الهام هاشمی» سرمربی تیم ملی است که هر کاری که توانستند برای تیراندازان انجام دادند و البته باید از حمایت خانواده‌ام قدردانی کنم.

این تیرانداز جوان اضافه کرد: یک هفته پیش از اعزام به مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا در قطر، به اردوی هانوفر اعزام شدیم و تمرینات بسیار خوب با تعداد فشنگ بسیار زیاد را پشت سر گذاشتیم و به نظر من در کسب سهمیه‌های ما در قطر خیلی موثربود.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3