ورزشکار 3
ورزشکار 3
کمیته ملی المپیک مصر (NOC)، فدراسیون وزنه‌برداری این کشور را بدنبال مثبت اعلام شدن تست دوپینگ پنج وزنه‌بردار (شامل یک مدال‌آور المپیکی) تعلیق کرد.

به گزارش ورزشکار۳، فدراسیون وزنه‌برداری مصر به تازگی (ماه گذشته) برای مدت ۲ سال تعلیق و بلافاصله از حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۹ تایلند منع شد.

این اتفاق پس از اینکه تست دوپینگ هفت وزنه‌بردار شامل ۲ دختر ۱۴ ساله، پیش از رقابت‌های قهرمانی ۲۰۱۶ جوانان در آفریقا، مثبت اعلام شد، رخ داد.

فدراسیون وزنه‌برداری مصر که «محمود محجوب» ریاست آن را برعهده داشته و علاوه بر این در هیات اجرایی فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری نیز عضویت دارد، فرآیند اعتراض به رای مذکور را از طریق دادگاه حکمیت ورزش (کاس) پیگیری می‌کند.

او می‌گوید که حذف از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو ناعادلانه بوده و درخواست فرجام‌خواهی وی مورد حمایت کمیته ملی المپیک این کشور قرار داشته است. اما تازه‌ترین اخبار حاکی از آن است که این نهاد (کمیته ملی المپیک) هیات بازرسی پنج نفره‌ای را برای تحقیقات در خصوص رسوایی دوپینگی مامور و در نتیجه فدراسیون وزنه‌برداری این کشور را تعلیق کرده است.

براساس حکم اعلام شده، هرگونه امید برای رفع تحریم المپیکی از بین رفته و تعلیق فدراسیون وزنه برداری مصر حالا چهار ساله خواهد شد.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3