ورزشکار 3
ورزشکار 3
تیم ملی فوتسال ناشنوایان ایران همزمان با روز جهانی که به نام آنها نامگذاری شده است در دیداری دوستانه برابر تیم خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران (قلم ورزش) صف آرایی کرد و موفق به کسب پیروزی شد

به گزارش ورزشکار، هشتم مهرماه هر سال برابر ۳۰ سپتامبر «روز جهانی ناشنوایان» است. هدف از این نام‌گذاری، ارتقای فرهنگ ارتباط با ناشنوایان، دانسته‌هایی از زبان اشاره و آگاهی مردم و مسئولان از مشکلاتی است که این قشر با آن روبه رو هستند.

بر همین اساس، تیم‌ ملی فوتسال ناشنوایان ایران که خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در هنگ‌کنگ آماده می‌کند در دیداری دوستانه به مصاف تیم فوتسال قلم ورزش رفت و با نتیجه ۷ بر ۳ به برتری رسید.

تیم فوتسال ناشنوایان سابقه ۲ دوره قهرمانی جهانی و جایگاه نخست آسیا را در کارنامه دارد.

«مهران تیشه گران» رییس فدراسیون ناشنوایان پیش از آغاز مسابقه در جمع بازیکنان و کادر فنی ۲ تیم، گفت: این قشر در جامعه ورزش، کمی مظلوم واقع شدند و علاوه بر اینکه این دیدار دوستانه برای آمادگی ۲ تیم است، ولی شناسایی بیشتر ورزش ناشنوایان به مردم در اولویت است. زیرا بیشتر مردم ممکن است حتی ندانند که تیم‌های ورزشی ناشنوا در رشته‌های مختلف هم وجود دارد که می‌توانند قهرمان جهان و آسیا شوند.

وی افزود: بعضی از بازیکنان تیم ناشنوایان توانایی حضور در تیم ملی فوتسال را هم دارند ولی آنها در دنیا و فضایی که ترسیم کردند به زندگی ورزشی خود ادامه می‌دهند.

رییس فدراسیون ناشنوایان ابراز امیدواری کرد که رسانه‌ها به خصوص تیم قلم ورزش که متشکل از اصحاب رسانه است در شناساندن ورزش ناشنوایان به مردم همت کنند.

همچنین «احمد میرزائیان» مدیر تیم قلم ورزش نیز در سخنانی گفت: تیم قلم ورزش در مدت ۲۱ سال فعالیت خود همواره بانی مسابقات فرهنگی و ورزشی بوده و ملاقات با مدیران فدراسیون ناشنوایان و مربیان و بازیکنان آن نیز در همین راستا انجام شد تا چگونگی فعالیت این قشر از جامعه ورزشی منعکس شود.

وی گفت: این دیدار همزمان با روز جهانی ناشنوایان و با هدف معرفی بیشتر فوتسال و دیگر رشته‌های ناشنوایان به مردم انجام شد.

سرمربی‌گری تیم فوتسال ناشنوایان را «علی رعدی» به عهده داشت و «ابوالفضل کشاورز» و «فریدون موسوی» نیز به ترتیب سرمربی و سرپرست تیم قلم ورزش بودند.

همچنین خسرو والی زاده، غلامعلی پیرایرانی، ‌محمود نظر و سعید میرزاشفیع از پیشکسوتان خبر در خبرگزاری، صدا و سیما و رادیو نیز به همراه مسئولان فدراسیون ناشنوایان از نزدیک این دیدار را نظاره کردند.

علی اکبر احمدوند، علی اصغر محبوبی جوقان، مصطفی حیدری بندرآبادی، حسین مصباحی، مهدی زارعی، احمدرضا رضائی، سید اسماعیل دژه، محمد جهانگیری مرادلو، مجید کام دوست، مهدی جوادی یانبلاغ، محمدرضا گلپایگانی و مصطفی حسین نیامرزیالی نیز بازیکنان تیم ملی فوتسال ناشنوایان بودند که در این مصاف برابر تیم قلم ورزش صف آرایی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3