ورزشکار 3
ورزشکار 3
سرمربی تیم فوتبال سپاهان:
سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره شعار هواداران پرسپولیس علیه او گفت: چرا باید به یک مربی توهین شود؟ حتما مربی باید در ۶ بازی به این آقایان ۱۸ امتیاز بدهد بعد بگوید آرزوی من این است که فلان تیم قهرمان شود؟ یک مربی حق دارد وقتی یک جا مسوولیت دارد برای تیم دیگر آرزوی قهرمانی کند؟ این کجای فوتبال ما است؟

این بازیکن را همه تیم‌ها می‌خواهند!به گزارش ورزشکار۳، امیرقلعه‌نویی، سرمربی تیم فوتبال سپاهان اظهار کرد: اعتقاد من این است که ایران و ایرانی چه داخل و چه خارج از کشور جزو برترین‌ها هستند. این را تاریخ هم نشان داده است که ما ایرانی‌ها اگر بستر آماده و فضا داشته باشیم و بگذارند ما کار کنیم، موفق خواهیم بود. همه مسافرت خارجی می روند و دیده‌اند. ما چه انسان‌هایی بزرگی داریم که بسترها آمادده و نگاه عدالت محور بوده است. در ایران بستر آماده نبوده و نگاه هم عدالت محور نبوده است.

او اضافه کرد: یک بار کیومرث هاشمی به من زنگ زد و گفت به این نتیجه رسیده‌ایم شما مربی تیم ملی شوی. گفتم نه من بعد از سه سال با استقلال قهرمان شده‌ام و دوست دارم به جام باشگاه‌های آسیا بروم. گفت شرایط این گونه است و بیا کمک کن. گفتم یک مربی ایرانی در شرایط عادی از این جام جهانی تا جام جهانی بعدی زمان لازم دارد تیم را با تفکرات خود درست کند. فدراسیون مسوول نداشته، دو گروه سیاسی آمدند و فوتبال تعلیق شد و… گروه ما ۱۱ امتیاز گرفته در آسیا در رنکینگ اول بوده، در تاریخ هم بیش‌ترین گل زده را داشته حالا با پنالتی هم حذف شده است…

مربی پیشین تیم ملی یادآور شد: بعد فضا را به یک مربی خارجی می‌دهند و ۸ سال با قراردادهای آنچنانی به او زمان می‌دهند. خوب است و ما هم استقبال می‌کنیم. اما این چه نگاهی به مربی ایرانی است که استقلال را ۵۵ جهان کرده، سوم آسیا و قهرمان ایران کرده است؟ پول مرا هم هفته پیش تسویه کرده‌اند! آن روز حق و حقوق من ۵۰۰ هزار دلار بود حالا که تسویه کرده‌ام شده ۷۰ هزار دلار.

قلعه‌نویی تصریح کرد: بستر را نه برای من کلا برای هیچکس فراهم نکرده‌اند. من می‌گویم اگر علی دایی آلمان بود به بایرن مونیخ می‌رسید. یا آقای فرکی و جلالی و مربیان جوانی که همین حالا داریم و گل محمدی و که و که… بستر برای این‌ها آماده نبوده، یک سری آدم‌ها ۱۰ سال پدر مربی ایرانی را درآورده‌اند مربی که ایثار کرده است در بدترین شرایط کار کرده است اما او را دادگاهی هم می‌کنند.

او ادامه داد: یک روز ما با کره با گلی که وحید هاشمیان زد مساوی کردیم. مبلغی داده بودند که من گفتم خودتان تقسیم کنید و به من فهرست بدهید. مهدوی‌کیا، کاپیتان تیم گفت ما با کره دوستانه بازی کردیم دو هیچ باختیم ۵هزار دلار گرفتیم اما برای بازی آسیایی دقیقه ۹۲ گل زدیم تهران خوشحال است این‌قدر می‌دهید؟ گفتم لیست را بیاور آیا اسم امیر قلعه‌نویی هست؟ گفت نه. من پاداش سرمربی را نمی‌گیرم و شرایط فدراسیون اینگونه است. ما رییس فدراسیون نداریم. دو گروه به جان هم افتاده‌اند. آن یکی می گوید قلعه نویی را بردار و…

سرمربی سپاهان اذعان کرد: اگر نگاه‌ها نسبت به داشته‌های خودمان عادلانه و اخلاق محور باشد باید از ایرانی‌ها حمایت شود. بله ولی باید ارتباط باشد. خود من از روزی که مربی‌گری‌ام را شروع کردم سعی کردم مربی خارجی در کنارم باشد آن طرف آب، کلاس بروم. دو ماه در کنار لورکوزن بودم و… اما نگاه نسبت به مربی ایرانی خوب نیست.

قلعه‌نویی که با برنامه سلام صبح بخیر صحبت می‌کرد درباره شعار هواداران پرسپولیس که به شوخی با او تبدیل شده، گفت: اگر یک مربی بیاید و بخواهد فوتبال جلوی دوستان بازی کند این‌گونه رفتار می‌کنند. ما گل اول را زدیم و فوتبال خیلی خوبی داشتیم، درگیری و کارهای تاکتیکی بوده و بازی سرعت خوبی داشته است. ما گل اول را زدیم و دنبال گل دوم بودیم و حتی می‌توانستیم گل سوم را بزنیم، آن‌ها هم چنین شرایطی را داشته اند. چرا باید به یک مربی توهین شود؟ حتما مربی باید در ۶ بازی به این آقایان ۱۸ امتیاز بدهد بعد بگوید آرزوی من این است که فلان تیم قهرمان شود؟ یک مربی حق دارد وقتی یک جا مسوولیت دارد برای تیم دیگر آرزوی قهرمانی کند؟ این کجای فوتبال ما است؟ در بازی ذوب آهن و استقلال من مربی بودم و دو بار قهرمانی را از استقلال گرفته ام. این شرف فوتبال است.

او تصریح کرد: ما باید دنبال قشنگی‌های فوتبال باشیم و از آن لذت ببریم. خوشحالم در هر تیمی رفته‌ام هم تیم فوتبال بازی کرده هم گل زده داشته هم آقای گلی داشته هم بالاخره در جدول مطرح بوده است. شاید آقایان نمی‌توانند این را تحمل کنند و دوست دارند مربی برایشان آرزوی قهرمانی کند.

قلعه‌نویی در پایان گفت: من از بازیکنانی اسم می‌برم که شاگرد من بوده‌اند. سیدجلال و کمال کامیابی‌نیا، علیپور، سروش رفیعی، احمد نوراللهی با من از سنین پایین کار کرده‌اند و من با محمد نادری مقاومت تهران را بردم و جا دارد از آقای گودرزی مدیرعامل مقاومت تشکر کنیم که چقدر فوتبالیست به جامعه ما می‌دهد. بهتر است دنبال این حرف‌ها نرویم. من همه دوره‌های مربی‌گری‌ام را گذرانده‌ام. امیرحسین پیروانی مدرس و مربی است و برای او هزینه شده و حالا چرا نباید در تیمی باشد؟ من واقعیت را می‌گویم. امیدوارم نگاه‌ها نسبت به همه تیم‌ها عدالت محور باشد و از قشنگی‌های فوتبال لذت ببریم. به قول استاد پروین بیش‌ترین برد و باخت‌ها نهایت یک هفته دوام دارند.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3