ورزشکار 3
ورزشکار 3
  • کد خبر: 2123
  • گروه : تاپ
  • تاریخ انتشار: 17th آگوست 2017
رئال مادرید در بازی برگشت سوپرجام اسپانیا و در شبی که رونالدو را در اختیار نداشت و گرت بیل روی نیمکت بود، بارسلونا را شکست داد.

رئال مادرید قهرمان سوپرجام اسپانیا/ رئال بدون رونالدو بارسلونا را شکست دادبه گزارش “ورزشکار سه“، پس از پیروزی ۳-۱ در نیوکمپ، رئال مادرید در بازی برگشت سوپرجام اسپانیا میزبان بارسلونا بود که در نهایت موفق شد با برتری دو بر صفر در بازی برگشت ال کلاسیکوی سوپرجام اسپانیا، قهرمان سوپرجام اسپانیا ۲۰۱۷ شود.

 

گزارش بازی رئال مادرید و بارسلونا

درحالی که در این بازی بارسلونا به گل نیاز داشت و رئال مادرید هم علاوه بر محرومیت رونالدو، با ترکیب نیمه اصلی به میدان آمده بود، اما این شاگردان زیدان بودند که بازی را تهاجمی آغاز کردند و در دقیقه ۲ شوت از راه دور لوکا مودریچ که فرصت خوبی به نظر می‌آمد، راهی به دروازه پیدا نکرد. با این‌حال، آسنسیو که یک دقیقه بعد شانس خود را امتحان کرد، موفق شد در دقیقه ۳ دروازه رئال مادرید را باز کند تا نتیجه خیلی زود به سود سفیدهای پایتخت‌نشین شود. پس از گل رئال مادرید، اگرچه حمله‌ای روی دروازه‌های دو تیم صورت نگرفت، اما توپ و میدان در اختیار رئالی‌ها بود تا این‌که چند دقیقه بعد، در نخستین فرصت بارسلونا، دقیقه ۱۲ بازی ضربه لوئیس سوراز از روی خط طولی محوطه جریمه که به صورت سر-ضرب زده شد، با اختلاف بسیار زیادی از بالای دروازه به بیرون رفت.  با این وجود، توپ و میدان هم‌چنان در اختیار رئال مادرید بود و پس از این‌که کریم بنزما یک فرصت خوب گل‌زنی را از دست داد، در حمله‌ای دیگر، ضربه تونی کروس از داخل محوطه جریمه بارسلونا در دقیقه ۳۰ با اختلاف بسیار کمی از سمت راست دروازه ترشتگن به بیرون رفت. یک دقیقه بعد نیز در حمله‌ای دیگر، پیکه اجازه سر زنی به کریم بنزما را نداد تا اختلاف به دو گل نرسد. در این حمله، وازکز که به محوطه جریمه بارسلونا نفوذ کرده بود، از سمت راست توپی را برای بنزما ارسال کرد، اما پیکه زودتر از بنزما توپ را با پا به کرنر فرستاد.

اما روی یکی از حملات دیگر رئال مادرید که کاملاً بر بازی مسلط بود، ضربه وازکز در دقیقه ۳۱ به تیرک دروازه بارسلونا برخورد کرد. در این صحنه، توپ پشت محوطه جریمه بارسلونا به وازکز رسید و این بازیکن هم با کمی پیش‌روی، یک ضربه نرم به توپ زد که حاصل این ضربه، برخورد توپ به تیرک سمت چپ دروازه بارسلونا بود. فشارهای رئال مادرید اما ادامه داشت تا جایی که کریم بنزما هم موفق شد دقیقه ۳۹ با پاس مارسلو که بارها از سمت چپ نفوذ کرده بود، گل دوم را به ثمر برساند. پس از گل دوم نیز رئال مادرید فرصت زدن گل سوم در دقیقه ۴۰ را داشت اما ترشتگن مانع گل‌زنی رئالی‌ها شد تا اختلاف در نیمه دوم بیش از دو گل نشود و این نیمه با پیروزی ۲-۰ رئال مادرید به پایان برسد.

رئال مادرید قهرمان سوپرجام اسپانیا/ رئال بدون رونالدو بارسلونا را شکست داد

با آغاز نیمه دوم بازی، به نظر می‌رسید بارسلونا بازی را کمی‌ تهاجمی‌تر آغاز کرده است و در همین راستا، نلسون سمدو برای نفوذهای بیش‌تر به جای پیکه وارد میدان شد. این تعویض درحالی انجام شد که بارسلونا در مجموع با نتیجه ۵-۱ عقب بود و برای پیروزی به ۴ گل نیاز داشت. در ادامه، حملات بارسلونا ادامه داشت و روی یکی از این حملات، در دقیقه ۵۳ ضربه لیونل مسی که از سمت چپ محوطه جریمه رئال مادرید نفوذ کرده بود، به تیرک افقی دروازه کیلور ناواس برخورد کرد تا دو تیم در تعداد ضربات به تیرک برابر شوند.

پس از این فرصت، بارسلونا که این‌بار در نیمه دوم بازی را در اختیار داشت، به حملات خود شدت بخشید و بازیکنان این تیم پس چند اقدام ناکام، بار دیگر تیرک دروازه رئال مادرید را به لرزه در آوردند. در دقیقه ۷۱ بازی، پس از این‌که کیلور ناواس ضربه لیونل مسی را مهار کرد، درحالی که دروازه خالی بود، لوییس سوارز در شرایطی نسبتاً نامتعادل با سر به توپ ضربه زد که توپ پس از برخورد به تیرک دروازه، به بیرون رفت تا بارسلونا برای دومین بار متوالی نتواند حریف تیرک دروازه رئال مادرید شود. در ادامه بازی نیز اتفاق چندان خاصی روی دروازه‌ها رخ نداد تا رئال مادرید با اندوخته نیمه اول خود، در مجموع با نتیجه ۵-۱ بارسلونا را شکست دهد و پس از قهرمانی در سوپر جام اروپا، در سوپر جام اسپانیا هم قهرمان شود.

 

گل های بازی رئال مادرید و بارسلونا

رئال مادرید ۱-۰ بارسلونا | مارکو آسنسیو (دقیقه ۳): توپ در فاصله حدوداً ۳۵ متری دروازه بارسلونا در اختیار جوان اسپانیایی قرار گرفت و او با یک شوت سنگین، همه بازیکنان از جمله دروازه‌بان بارسلونا، مارک ترشتگن، را مبهوت کرد و موفق شد گل اول رئال مادرید را به ثمر برساند.

رئال مادرید ۲-۰ بارسلونا | کریم بنزما (دقیقه ۳۹): پس از نفوذهای فراوان مارسلو، بالاخره یکی از توپ‌ها پشت محوطه شش قدم به کریم بنزما رسید و این بازیکن درحالی که اومتیتی کاملاً مقصر بود، با مهار توپ و یک گردش، موفق شد دروازه بارسلونا را باز کند. همانند گل اول، ترشتگن در این صحنه تنها تماشاگر بود.

 

نتیجه بازی رئال مادرید و بارسلونا

رئال مادرید ۲ – -۰ بارسلونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3