ورزشکار 3
ورزشکار 3
  • کد خبر: 19342
  • گروه : ویژه ها
  • تاریخ انتشار: 12th ژوئن 2018
سهمیه‌ تیم ملی بوکس برای حضور در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا، از سه ملی‌پوش به پنج بوکسور افزایش یافت.

سهمیه بوکس ایران برای بازی های آسیایی افزایش یافتبه گزارش “ورزشکار ۳“، حسین ثوری درباره افزایش سهمیه تیم ملی بوکس برای حضور در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، گفت: شب گذشته صحبت‌هایی را با شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک انجام دادیم و برابر با این نشست، جلسه‌ای هم با ریاست صالحی امیری برگزار شد. خوشبختانه موافقت خود را با افزایش تعداد سهمیه تیم ملی بوکس در بازی‌های آسیایی اعلام کردند.

او افزود: طبق این تصمیم دو سهمیه به بوکس اضافه شد و قرار است تیم ملی با پنج ملی‌پوش در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا حضور پیدا کند.

رئیس فدراسیون بوکس درباره انتخاب نفرات اعزامی تیم ملی نیز توضیح داد: پیش از این تصمیم، سه بوکسور اعزامی ما به بازی‌های آسیایی مشخص شده بودند اما با این افزایش سهمیه باید دو بوکسور دیگر را انتخاب کنیم. در این مورد نظر کادرفنی اولویت اول فدراسیون است اما اگر نیاز باشد، فدراسیون هم در این مسئله ورود می‌کند.

ثوری در مورد کسب نتیجه تیم ملی بوکس در بازی‌های آسیایی نیز توضیح داد: ما افق بلند مدتی را برای بوکس تعریف کرده‌ایم و هدف اصلی فدراسیون موفقیت بوکس در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ است. البته تمام تلاش خود را برای موفقیت در بازی‌های آسیایی نیز خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، پیش از این تنها سه سهمیه به بوکس اختصاص یافته بود و با این اوصاف، کادرفنی باید دو بوکسور دیگر را برای حضور در بازی‌های آسیایی معرفی کند. طبق تصمیات اولیه کادرفنی و اکبر احدی سرمربی تیم ملی بوکس، امید احمدی‌صفا در ۴۹ کیلوگرم، سجاد کاظم‌زاده در ۶۹ کیلوگرم و شاهین موسوی در ۷۵ کیلوگرم سه نماینده قطعی ایران در بازی‌های آسیایی هستند.

با توجه به شرایط موجود نیز به نظر می‌رسد یکی دیگر از بوکسورهای اعزامی “آرمین امجدیان” است. البته طبق گفته حسین ثوری ترکیب نهایی تیم ملی بوکس امشب (سه‌شنبه) ۲۲ خرداد یا فردا (چهارشنبه) معرفی می‌شود.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3