ورزشکار 3
ورزشکار 3
  • کد خبر: 1929
  • گروه : ویژه ها
  • تاریخ انتشار: 13th آگوست 2017
لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا عملکرد فوق‌العاده‌ای در سوپرجام اسپانیا داشته است.

رکورد لیونل مسی در سوپرجام اسپانیابه گزارش “ورزشکار سه“، دو تیم رئال‌مادرید و بارسلونا در شرایطی در بازی رفت سوپرجام اسپانیا در نوكمپ رودرروی هم قرار می‌گیرند كه لیونل مسی ستاره آرژانتینی بارسا مرد شماره یك و ركورددار این بازی است: او تا به امروز در ۱۵ بازی سوپرجام اسپانیا به میدان رفته، ۱۲ گل زده و ۷ بار این جام را بالای سر برده است. لئو در ۸ دوره از بازی‌های سوپرجام اسپانیا حضور داشته و در مجموع ۱۱۹۳ دقیقه به میدان رفته و حالا نهمین حضورش در سوپرجام اسپانیا را تجربه خواهد كرد. این سومین باری است كه او در این بازی مقابل رئال‌مادرید قرار خواهد گرفت و در صورت قهرمانی بارسا در این تورنمنت، تعداد جام‌های لئو با پیراهن آبی‌واناری‌ها به ۳۱ جام خواهد رسید و از این حیث با ركورد آندرس اینیستا برابری خواهد كرد.

اولین حضور مسی در سوپرجام اسپانیا به فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۶ و جدال با اسپانیول برمی‌گردد. او در بازی رفت، بازیكن ذخیره تیمش بود و نیم ساعت در بازی ورزشگاه مونتجوئیك به میدان رفت و در بازی برگشت در تركیب اصلی بارسلونا قرار گرفت. گل اول او در این تورنمنت، در دومین حضورش در سوپرجام اسپانیا در فصل ۲۰۱۰-۲۰۰۹ و در بازی برگشت مصاف با اتلتیك‌بیلبائو از راه رسید. او در بازی رفت آن فصل به دلیل مصدومیت در جدال سن‌مامس غایب بود و در بازی برگشت حضور یافت.

لئو تا به اینجا دو بار در سوپرجام اسپانیا موفق به هت‌تریك شده (در فصول ۲۰۱۱-۲۰۱۰ و ۲۰۱۲-۲۰۱۱)، دو بار دوگله شده (در فصول ۲۰۱۰-۲۰۰۹ و ۲۰۱۳-۲۰۱۲) و دو بار هم توانسته به یك گل برسد (۲۰۱۶-۲۰۱۵ و۲۰۱۷-۲۰۱۶). دو مرتبه هم موفق نشده تا برای تیمش گلزنی كند (۲۰۰۸-۲۰۰۷ و ۲۰۱۴-۲۰۱۳) و در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵ و جدال تیمش مقابل بتیس برای بارسا بازی نكرد.

دومین گلزن برتر سوپرجام‌های اسپانیا بعد از مسی، رائول گونسالس است كه ۷ بار برای رئال در این تورنمنت به گل رسیده. هریستو استویچكوف ۶ گل در سوپرجام‌های اسپانیا زده و تكسیكی بگریستاین هم ۶ گله است كه ۵ تا با پیراهن بارسا و یكی با پیراهن دپورتیوو لاكرونیا از راه رسیده.

۱۷۷۱ روز ناكامی مسی در ال‌كلاسیكوهای خانگی

آخرین باری كه لیونل مسی موفق شد در یك ال‌كلاسیكوی خانگی دروازه رئال را باز كند، در اكتبر سال ۲۰۱۲ بود. از ۲۳ گلی كه او در بازی‌های ال‌كلاسیكو به ثمر رسانده، تنها ۹ گل در ورزشگاه خانگی نوكمپ از راه رسیده و این آمار برای این ستاره آرژانتینی چندان جذاب نیست. الان ۱۷۷۱ روز است كه لئو نتوانسته در نوكمپ به رئال گل بزند و آخرین باری كه موفق به انجام این كار شده بود، كاسیاس در درون دروازه رئال بود و مسی با ضربه ایستگاهی مستقیم دروازه او را باز كرده بود. آن بازی از سری رقابت‌های لالیگا برگزار شد و با تساوی ۲-۲ دو تیم به پایان رسید و دو گل از مسی و دو گل از كریس سرنوشت آن دیدار را رقم زد.

از آن زمان به بعد، مسی در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ مقابل رئال و در ورزشگاه برنابئو هت‌تریک كرد. یك بار هم مقابل این تیم به دو گل رسید اما از سال ۲۰۱۲ به بعد هرگز موفق نشده در نوكمپ گلی را وارد دروازه رئال كند و ۵ سالی است كه این طلسم ادامه دارد.

بنابر آمار مسی در ورزشگاه نوكمپ، برای رئالی‌ها چندان خطرناك نیست. از ۲۳ گلی كه او در بازی‌های ال‌كلاسیكو وارد دروازه رئال كرده، تنها ۹ گل در ورزشگاه نوكمپ از راه رسیده كه ۹/۴۰ درصد از كل گل‌های او در ال‌كلاسیكو است و ۱/۵۹ درصد گل‌های او، یعنی ۱۴ گل دیگر در مادرید از راه رسیده.
از سوی دیگر مسی در مجموع ۱۲ بار در سوپرجام‌های اسپانیا به گل رسیده كه ۵ تا مقابل رئال، ۳ تا مقابل اتلتیك‌بیلبائو و ۴ تا مقابل سویا بوده و حالا او برترین گلزن تاریخ این رقابت‌هاست.

حالا و با جدایی نیمار از بارسا، بار مسئولیت مسی و سوارس برای گلزنی سنگین‌تر شده است. ستاره آرژانتینی حالا منتظر است تا این طلسم ۵ ساله را پایان داده و دوباره در خانه دروازه رقیب دیرینه را باز كند. افسانه مسی ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3