ورزشکار 3
ورزشکار 3
شاید اگر شما هم ستاره لیگ ایران بودید، در تیم ملی بازی می کردید و به جام جهانی هم می رفتید دیگر علاقه ای نداشتید در تیمی بازی کنید که نه طرفدار دارد و نه در چشم است. این قصه این روزهای مهدی ترابی است.

پرسپولیس، اروپا یا سایپا؛ آینده مبهم مهدی ترابیبه گزارش “ورزشکار ۳“، آینده مهدی ترابی در سایپا، نه مشخص است و نه نا مشخص. او که فکر می کرد در پایان لیگ هفدهم بازیکن آزاد است و اختیار دارد تیم آینده اش را خودش انتخاب کند به یکباره با چالش بزرگی مواجه شد. باشگاه سایپا قراردادی به او نشان داد که اثبات می کرد یک فصل دیگر بازیکن این تیم است. ترابی ۴ سال قبل قرارداد ۵ ساله ای با سایپا امضا کرد و بر اساس این توافق همچنان باید برای این تیم بازی کند، مگر اینکه رضایتنامه بگیرد و آنگاه به تیم دیگری برود.

اگر به آمار نگاه کنیم، ترابی قطعا یکی از ستاره های لیگ در طول دو، سه فصل گذشته است. بازیکنی که هم در نقش بال راست و هم بال چپ و البته گاهی هم دفاع راست آنقدر عملکرد درخشانی ارائه داد که کارلوس کی روش هم نتوانست به راحتی از توانایی هایش چشم بپوشاند. حتی در شرایطی که همه می گفتند ترابی جایی در فهرست نهایی کی روش ندارد، نام او میان بازیکنان حاضر در جام جهانی قرار گرفت تا ستاره ۲۳ ساله سایپا به روسیه برود.

ترابی در اردوی تیم ملی فقط به جام جهانی و درخشش در ترکیب تیم ملی ایران فکر نمی کند. دغدغه او حتی در روسیه هم جدایی از سایپا است و انتقال به تیمی که بتواند مسیر پیشرفت را برای او فراهم کند. پرسپولیس یکی دو فصلی است که با نظر برانکو جذب ترابی را در صدر برنامه های خود قرار داده اما هر بار قرارداد با سایپا اجازه نداده تا بازیکن محبوب کی روش بازی در پیراهن قرمز را تجربه کند.

فصل قبل ترابی در یکقدمی پوشیدن پیراهن پرسپولیس قرار داشت اما مخالفت علی دایی باعث شد او در سایپا بماند و نقشی غیر قابل انکار در موفقیت این تیم و صعود به لیگ قهرمانان آسیا ایفا کند. جز پرسپولیس بحث حضور ترابی در تراکتورسازی نیز مطرح شد. آن هم به دلیل انجام خدمت سربازی اما گویا ترابی برای دریافت کارت معافیت اقدام کرده و به نتیجه هم رسیده. همین بهانه ای شده تا پرسپولیس دوباره دست به کار شود و برای جذب او تلاش کند.

ترابی نمی خواهد در سایپا بماند. این مهمترین مسئله ای است که می توان با اطمینان درباره اش نوشت اما سایپا مقابل جدایی او ایستاده و تسلیم نمی شود. حتی پرسپولیس پیشنهاد معاوضه گادوین منشا و ترابی را ارائه داد اما با مخالفت سایپا روبرو شد. البته هر عقل سلیمی هم نمی پذیرفت ترابی را بدهد و منشا را بگیرد.

همه تیرهای پرسپولیس به سنگ خورده و فقط مانده خود ترابی که با فشار رضایتنامه اش را از سایپا بگیرد و پیراهن نارنجی را با قرمز تعویض کند. او که دیگر با مشکلی به نام خدمت سربازی مواجه نیست، بهترین مسیر برای پیشرفت را حضور در پرسپولیس می داند. مگر اینکه در روسیه اتفاق دیگری رخ بدهد، ترابی بدرخشد و مورد توجه تیمهای اروپایی قرار بگیرد. آنوقت مسیر او تغییر می کند. از سایپا به اروپا و البته با موافقت علی دایی. هر چند خریدهای جدید دایی در پست ترابی – دشتی و عباسیان – نشان می دهد او برای حفظ ستاره ملی پوش خود چندان هم امیدوار نیست.

منبع: ایران ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3