ورزشکار 3
ورزشکار 3
این روزها یک سوال بسیار مهم ذهن طرفداران تیم ملی را به خود مشغول کرده آن هم این که جانشین مدافع و کاپیتان باتجربه ایران در جام جهانی 2018 روسیه کیست؟

جنگ استقلالی‌ها برای جانشینی سید جلال در تیم ملیبه گزارش “ورزشکار ۳“، سید جلال حسینی بعد از یک دهه حضور مداوم و متوالی در ترکیب اصلی تیم ملی ایران در آخرین فهرست نهایی کارلوس کی روش برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه جایی نداشت تا تنها با چشیدن طعم حضور در یک جام جهانی (۲۰۱۴ برزیل) به بازی های ملی خود پایان بدهد.

سرمربی تیم ملی در توجیه تصمیم خود برای کنار گذاشتن این مدافع کارکشته و آماده اعلام کرد ایران نباید فقط به جام جهانی بنگرد بلکه باید آینده خود و تورنمنت های دیگر را نیز مد نظر داشته باشد از همین رو با تمام احترامی که برای سید جلال قائل است این بازیکن ۳۷ ساله را به روسیه نمی برد تا یک جوان بتواند جای او در ترکیب قرار بگیرد و تجربه بیاندوزد.

بعد از این اظهار نظر همه منتظر بودند تا آلترناتیو سید جلال در تیم ملی را بشناسند، بازیکنی که در کنار مرتضی پورعلی گنجی زوج مرکزی خط دفاع ایران را در گروه مرگ جام جهانی تشکیل بدهد. در بازی شب گذشته برابر ترکیه سرمربی تیم ملی تصمیم گرفت از روزبه چشمی بازیکن چند پسته استقلال به عنوان زوج پورعلی گنجی بهره ببرد، انتخابی که در ظاهر چندان مناسب به چشم نیامد چون روی هر دو گل دریافتی از ترکیه روزبه نمایش چندان مناسبی از خود نشان داد و در چند صحنه دیگر هم عدم بازیخوانی او می توانست موقعیت های گلزنی خوبی برای مهاجمان ترکیه رقم بزند.

این نمایش باعث شد تا در کنفرانس مطبوعاتی انتقادهایی از ساختار تدافعی تیم ملی مقابل کی روش رقم بزند که با واکنش مربی پرتغالی روبرو و او به حمایت از چشمی پرداخت. حمایتی که بیشتر به نظر می رسد در راستای مسائل روحی روانی باشد تا مسائل فنی چون خود کی روش بهتر از هر کسی می داند که ملی پوش استقلال از سر ناچاری در تیم باشگاهی خود تغییر پست داد و مدافع شد.

سوای از روزبه که مقابل ترکیه زوج پورعلی گنجی بود سرمربی تیم ملی روی نیمکت خود از دو مدافع استقلالی دیگر هم بهره می برد، بازیکنانی از دو نسل متفاوت فوتبال ایران که هم تجربه دارند هم شور و هیجان جوانی. پژمان منتظری در دومین جام جهانی متوالی خود این توانایی را دارد که مثل برزیل ۲۰۱۴ در ساختار اصلی تدافعی تیم ملی به میدان برود اما بالا رفتن سن این بازیکن می تواند این فرصت را در اختیار مجید حسینی ۲۱ ساله و پدیده تدافعی استقلال قرار دهد که زوج پورعلی گنجی لقب بگیرد. بازیکنی که شنیده می شود کی روش علاقه خاصی به او دارد و دلیل اصلی قلم قرمز کشیدن روی نام کاپیتان پرسپولیس هم بها دادن به این جوان برای آینده فوتبال ملی ایران است.

آن چه مشخص است در فاصله ۱۸ روز تا آغاز جام جهانی جنگ استقلالی های حاضر در اردوی تیم ملی برای تصاحب جایگاه سابق کاپیتان پرسپولیس در ترکیب اصلی تیم ملی به اوج خود خواهد رسید. در این بین کی روش هم می تواند از این جنگ نهایت بهره را ببرد تا زوج مناسبی از بین مثلث چشمی، مجید حسینی و پژمان منتظری برای قرار دادن کنار مرتضی پورعلی گنجی پیدا کند که در گام اول نمایش روزبه در این راه چنگی به دل نزد تا امیدهای مجید حسینی و پژمان منتظری بیشتر شود.

یک پاسخ به “جنگ استقلالی‌ها برای جانشینی سید جلال در تیم ملی”

  1. بی طرف گفت:

    ممنون از تحلیل منطقی و منصفانه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3