ورزشکار 3
ورزشکار 3
در جواب سوال همیشگی استقلال پرطرفدارتر است یا پرسپولیس باید گفت که حداقل در لیگ هفدهم، حضور قرمزها پررنگ‌تر بود.

استقلال یا پرسپولیس؛ کدام تیم در لیگ هفدهم پرطرفدارتر بود؟به گزارش “ورزشکار ۳“، در پایان لیگ هفدهم مشخص شد که در این فصل هم پرسپولیس گوی سبقت را از استقلال ربود و تماشاگران بیشتری را به ورزشگاه کشاند. استقلال به جز دربی، فقط یک بار تعداد تماشاگرانش از ۵۰هزارتا عبور کرد که آن هم مربوط به بازی هفته سوم مقابل تراکتورسازی است. در حالی که قرمزها در هفته پایانی برای جشن قهرمانی ۷۰هزارتا بودند، در میزبانی از سایپای علی دایی ۶۰هزار تماشاگر به ورزشگاه رفته بود و ۵۰هزارنفری از سپاهان و تراکتورسازی پذیرایی کردند. هر دو تیم هم بعد از دربی، یک بازی از حضور تماشاگر محروم شدند و هواداران سرخآبی در ۱۴ میزبانی تیم‌شان سهیم بودند.

منصوریان، امید را با خود برد

اگر از دربی صرف نظر کنیم، آبی‌ها در دوران اوج شفر هم به اندازه دو میزبانی اول فصل‌شان به ورزشگاه نرفتند. استقلال فصل را با ۴۰هزار تماشاگر استارت زد که با وجود ناکامی، برای بازی با تراکتورسازی این عدد به ۵۵هزار تماشاگر رسید. ولی منصوریان با رفتن‌اش همه امیدها را با خود برد و شفر هر چه تلاش کرد تعداد تماشاگران حاضر در آزادی را از مرز سی‌هزارتا عبور نداد.

تعداد تماشاگران استقلال در میزبانی‌های لیگ هفدهم

استقلال یا پرسپولیس؛ کدام تیم در لیگ هفدهم پرطرفدارتر بود؟

پرسپولیس در تعداد تماشاگر هم اول شد

۵۱۳ هزار تماشاگر در روزهایی از لیگ هفدهم که پرسپولیس میزبان بود به ورزشگاه رفتند. در آخرین بازی لیگ که مصادف شده بود با جشن قهرمانی پرسپولیس، این تیم جشنی ۷۰هزارنفره گرفت که بیشترین حضور تماشاگران پرسپولیس در این فصل هم بود. بعد از آن نوبت به میزبانی از سایپا می‌رسد که شصت هزار قرمزپوش شاهد شکست تیم‌شان مقابل تیم علی دایی بودند. همچنین پرسپولیس در میزبانی از سپاهان و تراکتورسازی هم ۵۰هزارنفری به استقبال تیم مهمان رفتند.

تعداد تماشاگران پرسپولیس در میزبانی‌های لیگ هفدهم

استقلال یا پرسپولیس؛ کدام تیم در لیگ هفدهم پرطرفدارتر بود؟

 

شهرستان‌ها هم به نفع پرسپولیس

در مجموع مسابقاتی که پرسپولیس مهمان بود ۳۸۲هزار تماشاگر به ورزشگاه رفتند. در حالی که استقلال در سفر به ورزشگاهی جز آزادی، ۳۴۱هزار تماشاگر را از نزدیک دید. یعنی هواداران سایر تیم‌ها هم در بازی با پرسپولیس اشتیاق بیشتری برای حضور در ورزشگاه داشتند نسبت به مسابقاتی که میزبان استقلال بودند.

پرسپولیس پرطرفدارتر از استقلال

به طور میانگین میزبانی‌های پرسپولیس ۹هزارتماشاگر بیشتری از میزبانی‌های استقلال داشت. یعنی بازی‌های این فصل پرسپولیس حدود ۳۶هزار تماشاگر را به ورزشگاه می‌کشاند. در حالی که این آمار برای استقلال حول عدد ۲۷هزارتا می‌چرخید. در مجموع نزدیک به ۹۰۰هزارتماشاگر برای تماشای بازی‌های پرسپولیس به ورزشگاه رفتند و ۷۲۸هزار تماشاگر هم در بازی‌های این فصل استقلال حاضر بودند.

منبع: نود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3