ورزشکار 3
ورزشکار 3
حسین ماهینی:
بازیکن پرسپولیس گفت: تجربیات این سال‌های من می‌گوید، رفتن از پرسپولیس اکثر اوقات به صلاح نیست، مگر اینکه یک پیشنهاد خیلی خوب که مسیر فوتبال را عوض کند در کار باشد.

تجربه‌ام می‌گوید، رفتن از پرسپولیس به صلاح نیستبه گزارش “ورزشکار ۳“، حسین ماهینی در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس به سوالاتی درباره تیم و شرایط خودش پاسخ داد.

* قبل از هر چیز تبریک مجدد به خاطر صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا. البته کار کمی سخت شد که عجیب بود، چون برتر از حریف خودتان بودید.
تیم حریف برای کسب حداقل امتیاز آمده بود. طبعا برنامه خودشان را روی پرس و دفاع متمرکز کرده بودند. دنبال وقت‌کشی و رسیدن به موفقیت با روش‌های غیر فوتبالی هم بودند. کارشناسان داوری هم نظرات خودشان را درباره این بازی گفته‌اند، ولی خدا را شکر که با تلاش بچه‌ها و حمایت هواداران توانستیم به هدف خودمان برسیم.

* نتیجه بازی باعث شد، برتری پرسپولیس هم مورد توجه قرار نگیرد و دیدگاه‌ها بعضا منصفانه نبود.
مسئله این است که جدای از مواردی که گفتم، بازی‌های حذفی با بازی‌های گروهی متفاوت است و استرس زیادی ایجاد می‌کند. ما در خانه الجزیره نه تنها کمتر از آنها نبودیم بلکه بهتر هم بازی کردیم ولی نتیجه طوری شد که حساسیت را برای بازی برگشت بالا برد. کار وقتی مشکل‌تر شد که نیمه اول نتوانستیم از برتری کامل خودمان استفاده کنیم و به گل نرسیدیم.

* در این هفته‌های اخیر، تبی به راه افتاد که براساس آن، تیم‌های دیگری تمجید می‌شدند و پرسپولیس مورد نقد قرار می‌گرفت اما نظرات کارشناسان کنفدراسیون چیز دیگری می‌گفت از جمله اینکه، سه نفر از بازیکنان پرسپولیس در تیم منتخب قرار گرفتند؟
همین‌طور است. بچه‌ها در اکثر هفته‌ها به تیم منتخب راه پیدا می‌کنند. در این هفته هم سه نفر از بچه‌ها بودند. این مسئله نشان می‌دهد پرسپولیس بازی سطح بالا و برتری را در این مرحله انجام داد ولی بعضی تمایل ندارند این واقعیات برای افکار عمومی و هواداران ما جا بیفتد.

* این همه تغییر پست باعث شد تا قضاوت‌های منصفانه‌ای درباره‌ات وجود نداشته باشد؟
فکر نمی‌کنم در لیگ برتر دو بازیکن باشد که مثل من اینقدر تغییر پست داشته باشد. می‌توانید در این ارتباط از مربیان سوال کنید. در هر بازی تقریبا پست عوض کردم ولی خودم با لفظ فداکاری از آن یاد نمی‌کنم. بر سر پرسپولیس و هیچ کس دیگری هم به خاطر این موضوع منت ندارم. این مسئولیت بر عهده من بود. آن را برای خودم قائل بودم. خودم را موظف می‌دانم کاری که سرمربی می‌خواهد، اجرا کنم.

* بعضی قضاوت‌ها و تحلیل‌ها ناراحتت نمی‌کند؟
نمی‌توانم بگویم ناراحت نمی‌شوم ولی سعی می‌کنم روی کارم تاثیر نگذارد. بالاخره پست عوض کردن روی عملکرد تاثیر می‌گذارد و دیگران هم در تحلیل کردن دچار مشکل می‌شوند. فکر نمی‌کنم من سه هفته پیاپی در یک پست بازی کرده باشم. شرح وظایف هر پست هم فرق می‌کند. بازی در چپ، راست و وسط متفاوت است. بازی در خط دفاع و هافبک هم فرق می‌کند. البته باز هم می‌گویم منتی نیست. فقط دوست دارم آنهایی که این مسائل را مطرح می‌کنند، این موارد را بدانند. کار یک بازیکن در یک پست، بازی به بازی آن هم در جایی مثل پرسپولیس فرق می‌کند. حالا فکرش را بکنید که در چند پست بازی کنی و مرتب باید بین آنها سوئیچ کنید. از طرفی برای من افتخار است که برانکو من را در این حد قبول داشته باشند. ضمن آنکه من در هر پستی سعی می‌کنم خواسته‌های مربی را اجرا کنم.

* در مورد صادق محرمی بگو. در حضور او نقش داشتی، در حالی که هم پست تو بود. این مسئله به خودی خود با ارزش بود؟

صادق را از دوران بازی با ملوان به خوبی می‌شناختم. البته نه اینکه حضورش در پرسپولیس کاملا مربوط به من باشد ولی کم و بیش نقش داشتم. خوشحال هم هستم چون بازیکن خوب و موثری برای پرسپولیس شد. جوان است و فکر می‌کنم نماینده خوبی برای پرسپولیس و فوتبال ایران در فوتبال اروپا خواهد شد.

*الان یکی از نگرانی‌های هواداران موضوع تمدید قرارداد بازیکنان است. حسین ماهینی در این شرایط بود، چه می‌کرد؟‌
من سال‌ها قبل پیشنهادهای مالی بهتر از پرسپولیس داشتم ولی هیچ‌گاه پیشنهادی را بهتر از پیشنهاد پرسپولیس ندانستم. شرایطی که پرسپولیس دارد، فرق می‌کند. شاید پول کمتری بگیری ولی خیلی چیزهای دیگر هست. آنها برای من اهمیت دارند.

* در جمع خودتان که بوده‌اید، قطعا راجع به این موضوع صحبت کرده‌اید. کاپیتان دوم تیم هم هستی، ارزیابی خودت از بچه‌هایی که قراردادشان تمام می‌شود، چیست؟
صادق محرمی که پیشنهاد اروپایی داشت و به نظرم باید هم می‌رفت. من فکر می‌کنم اکثر بچه‌ها دوست دارند بمانند. با بچه‌ها که صحبت می‌کردیم روحیه آنها این بود که بیشتر دوست دارند بمانند. تجربه ۵، ۶ ساله من می‌گوید رفتن از پرسپولیس چندان تصمیم به صلاحی نیست. مگر اینکه یک انتخاب خیلی خوب خارجی و ترجیحا اروپایی داشته باشید. بر اساس همین تجربیات هم احساس می‌کنم اکثر بچه‌ها می‌مانند و چه بسا که از چند روز دیگر هم برای صحبت و قرارداد با باشگاه اقدام کنند.

* فکر می‌کنی برای سومین سال پیاپی بتوانید قهرمان لیگ شوید چون طبعا فشارها و حاشیه‌ها بیشتر خواهد شد.
قهرمانی با پرسپولیس با این فشارها، توقعات و حاشیه‌ها خودش یک چالش بزرگ است و به اندازه چند قهرمانی در یک تیم دیگر انرژی می‌گیرد. حالا وقتی صحبت از تکرار قهرمانی می‌شود، کار ۱۰ برابر سخت‌تر خواهد شد. ما اگر سه فصل قبل را در نظر بگیریم که به نظرم قهرمان واقعی بودیم، در این دو سال سه جام گرفته‌ایم. دوباره به جمع هشت تیم برتر آسیا رسیدیم. کلی رکورد را جابجا کردیم. چند هفته زودتر قهرمان شدیم و باز می‌بینید بسیاری راضی نیستند. فکر می‌کنم همین مسئله نشان بدهد اینجا چه فشار عظیمی روی بازیکن وجود دارد. ما روزی نمی‌شود که با یک حاشیه روبرو نشویم ولی خدا را شکر بازیکنانی داریم که هر یک برای هر تیمی وزنه هستند. یک مربی کار بلد داریم و مدیری که می‌داند چطور حاشیه‌ها را کنترل کند.

5 پاسخ به “تجربه‌ام می‌گوید، رفتن از پرسپولیس به صلاح نیست”

 1. ناشناس گفت:

  ازقدیم گفته اند مال بد بیخ ریش صاحبشه عزیزم مطمئن باش اخرین تیمی که میخوادت همینه

 2. ناشناس گفت:

  حالا هم کسی نمیخواهت

 3. فقط قرمز بقیه رنگ ها توهمه گفت:

  ششتقلال کی نظر توروخواست

 4. فقط قرمز بقیه ت گفت:

  ششتقلالی کی ازتونظرخواست دسته سومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3