ورزشکار 3
ورزشکار 3
کم طاقتی مدیران و مالکان باشگاه‌های لیگ برتر جزیره سبب شد که رکورد جدیدی برای برکناری و اخراج سرمربی در این فصل از بالاترین سطح فوتبال باشگاهی انگلیس به ثبت برسد.

رکورد اخراج سرمربی در لیگ برتر انگلیس شکستبه گزارش “ورزشکار ۳“، با اضافه شدن نام کارلوس کاروالیال و پل لمبرت به فهرست سرمربیان برکنار شده این فصل لیگ برتر انگلیس، رکورد سرمربیان اخراجی تاریخ این لیگ شکسته شد.

جدایی کارلوس کاروالیال از سوانزی و برکناری پل لمبرت از سرمربیگری استوک سیتی تعداد مربیانی که در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر انگلیس اخراج شده‌ یا موفق به جلب نظر باشگاه برای تمدید قرارداد آنها نشده‌اند را به ۱۵ نفر افزایش داد که این رقمی بی‌سابقه است. کاروالیال و لمبرت هر دو سرمربیان تیم‌هایی بودند که نتوانستند در لیگ برتر دوام بیاورند و به دسته اول سقوط کردند. سم آلاردایس از اورتون و دیوید مویس از وستهام دو مربی دیگری بودندکه در هفته مابین پایان فصل لیگ برتر و فینال جام حذفی، تیم‌های‌شان را ترک کردند.
قبل از اعلام خبر برکناری این ۴ نفر هم ۱۰ تغییر دیگر در کادرهای فنی تیم‌‌های لیگ برتر انگلیس قطعی شده بود که جدایی آرسن ونگر از آرسنال مهمترین‌شان بود. فرانک دی‌بوئر هلندی که تنها پس از ۴ هفته از آغاز فصل کریستال پالاس اخراج شد استارت خورد و پس از او هم در ماه اکتبر کریگ شکسپیر و رونالد کومان به ترتیب از سرمربیگری تیم‌های لسترسیتی و اورتون برکنار شدند.

مربی اخراجی بعدی اسلاون بیلیچ از وستهام بود که دیوید مویس جایش را گرفت، مویسی که خودش در پایان فصل این تیم را ترک کرد. وست‌بروموویچ هم پیش از کریسمس تونی پولیس را برکنار کرد و این قبل از تبدیل شدن پل کلمنت به اولین مربی اخراجی این فصل سوانزی بود. مارک هیوز و مارکو سیلوا هم در ادامه فصل استوک و واتفورد را ترک کردند و مائوریسیو پیگرینو نیز در ماه مارس از ساوتهمپتون جدا شد. یک ماه پس از آن هم آلن پاردیو دومین مربی اخراجی وست‌بروموویچ در این فصل شد.

به این ترتیب رکورد قبلی برکناری سرمربی در تاریخ لیگ برتر که ۱۳ مورد بود شکسته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3