ورزشکار 3
ورزشکار 3
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان نسبت به اهمیت جام جهانی تردید دارد.

کی روش: الان نمی دانم جام جهانی مهم است یا نه!به گزارش “ورزشکار ۳“، کارلوس کی‌روش در حاشیه تمرین امروز (جمعه) تیم ملی فوتبال کشورمان ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: یک سال پیش تصور می‌کردم جام جهانی مهم باشد اما الان نمی‌دانم.

وی در پاسخ به این پرسش که «چرا اینطور فکر می‌کنید؟»، گفت: دلیلش را از فدراسیون سؤال کنید!

کی‌روش درباره اینکه تیم ملی زمانی که با چهار بازیکن تمرین می‌کرد، برای هواداران نگرانی به وجود آمده بود، گفت: می‌توانید جواب این سؤال را از خود هواداران و یا اهالی فوتبال سؤال کنید.

سرمربی تیم ملی کشورمان در واکنش به این جمله که «حالتی که شما دارید ما را ناراحت می‌کند»، تصریح کرد: شما چرا نگران شده‌اید؟! همه در کشور از این شرایط راضی هستند، پس چرا شما باید ناراحت باشید؟ روز قبل از بازی مقابل ازبکستان از من این سؤال را مطرح می‌کنید؟! این را باید ۲۰ روز پیش می‌پرسیدید. وقتی که این سؤال را مطرح کردید فکر کردم که از لحاظ روحی یا فیزیکی ناسالم هستم و بابت این موضوع ترسیدم.

وی راجع به اینکه کی‌روش همیشه با قدرت حرف می‌زد و حالا چه شده که اینقدر ناامیدانه درباره تیم ملی صحبت می‌کند، بیان داشت: وقتی شما در یک مدت برعکس جهت رودخانه شنا می‌کنید شاید دیگر این معقول نباشد و شما به این نتیجه برسید که برگردید و به جهت رودخانه شنا کنید،. اگر الان همه خوشحال هستند من هم خوشحال هستم. فدراسیون، سازمان لیگ، باشگاه‌ها و مربیان همه خوشحال هستند پس من هم خوشحالم.

کی‌روش در پاسخ سؤالی مبنی بر اینکه جدا از نیمه خالی لیوان که عدم آماده‌سازی مناسب برای تیم ملی است، اما در نیمه پر تیم ملی ایران لژیونرهای خوب و آماده‌ای دارد که می‌توانند به وی کمک کند، خاطر نشان کرد: اگر شما می‌خواهید درباره شرایط فعلی لژیونرها حرف بزنید یک بحث هست و اگر می‌خواهید درباره روند آماده‌سازی آنها صحبت کنید، بحث دیگری است. منظور شما کدام است؟ آیا شما فکر می‌کنید چون چند بازیکن در اروپا داریم دیگر نیازی به آماده‌سازی نیست؟ این نقطه نظر من نیست و شما نمی‌توانید من را مجبور کنید تا نظرم را عوض کنم. بنده قبول می‌کنم این واقعیت را اما چرا باید دیگر برای آن لبخند بزنم یا گریه کنم. این درخواست فدراسیون است و من باید آن را قبول کنم.

سرمربی تیم ملی کشورمان در خصوص اینکه آیا هواداران با این وضعیت می‌توانند به تیم ملی در جام جهانی امیدوار باشند؟ اشاره کرد: بهتر است من پاسخ این سؤال را ندهم.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه روز گذشته مصاحبه‌ای از شما منتشر شد که تفاوت‌هایی با صحبت‌های حال حاضر شما داشت و اینکه دلیل این تفاوت چیست، یادآور شد: آن مصاحبه برای هفت ماه پیش بود.

کی‌روش درباره اینکه چرا صحبت‌هایش ناامیدکننده است، افزود: آقایان بیایید یک مطلب را شفاف مطرح کنیم. ما باید در زندگی همیشه امیدوار و با انگیزه بوده و توقع بهترین‌ها را داشته باشیم، اما تفاوتی وجود دارد. بعضی از افراد خودشان را بیشتر مستحق موفقیت‌ها می‌دانند. حالا آن افراد چه کسانی هستند؟ افرادی که بیشتر آماده می‌شوند. افرادی که بیشتر تعهد دارند اصولاً موفقیت بیشتری کسب می‌کنند. اینها افرادی هستند که در فوتبال خدا هم برای موفقیت‌شان به آنها کمک می‌کند. آقایان ما فردا یک بازی پیش‌رو داریم و از فردای این بازی تا روز ۱۵ ژوئن که اولین بازی‌مان در جام جهانی است، سعی می‌کنیم بهترین آماده‌سازی را برای بازیکنان داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی کشورمان ادامه داد: با این اوصاف اما بنده نمی‌توانم اتفاقات نادرستی را که رخ داده است، پنهان کنم. ما یک برنامه کامل با عنوان «مسترپلن» از یک سال پیش تهیه و تدوین کرده بودیم که فدراسیون آن را تأیید کرده بود و قرار بود اجرا شود. مسترپلنی که قرار بود برای آماده‌سازی تیم ملی باشد تبدیل به مسترپلن مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شد. من موافق این مطلب نیستم و فکر نمی‌کنم که اتفاق درستی بوده است، این در واقعیت رخ داده و حالا چرا باید در موردش حرف بزنیم. همه خوشحال بودند و الان هیچ مطلب دیگری ندارم که درباره‌اش حرف بزنم.

«باید واقعیت‌ها را ببینیم و سعی کنیم بهترین دستاوردها را داشته باشیم.» وی با بیان این جمله تصریح کرد: این یک تصمیم و گزینه بود که فوتبال ایران انتخابش کرد، من باید بپذیرم اما نمی‌توانید من را مجبور کنید که من از ابتدا موافق این موضوع بوده‌ام، من این سوال را از شما دارم، چرا تا امروز نگران انی مطلب نبودید و چرا امروز نگران شدید؟ آبی که از زیر پل رد شود دیگر به آن بر نمی‌گردد. عذرخواهی می‌کنم اما این دوگانگی را متوجه نمی‌شوم، بحث را اینجاتمام کنید درباره این مطلب آخرین روزی هست که حرف می‌زنیم، الان باید تمرکز‌مان روی آماده‌سازی بازیکنان باشد و سعی کنیم در جام جهانی بهترین عملکرد را داشته باشیم.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3