ورزشکار 3
ورزشکار 3
  • کد خبر: 11858
  • گروه : ویژه ها
  • تاریخ انتشار: 23rd آوریل 2018
باشگاه سپیدرود پس از مصاحبه سرمربی این تیم، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

بیانیه باشگاه سپیدرود درباره اظهارات علی کریمیبه گزارش “ورزشکار ۳“، به نقل از سایت رسمی باشگاه سپیدرود رشت، پیروی مصاحبه علی کریمی مربی محترم سپیدرود با خبرگزاری صدا و سیمای مرکز گیلان و طرح موضوعاتی در خصوص وضعیت باشگاه، مطالبات بازیکنان، تمدید قرار داد، وضعیت مالکیتی و مدیریتی، باشگاه سپیدرود رشت از منظر دفاع از حقوق قانونی خود و نیز اطلاع افکار عمومی، مراتب زیر را اعلام می‌کند:

۱- مدیریت باشگاه، استمرار حضور سپیدرود در لیگ برتر را که با همت بازیکنان، کادر فنی، ارکان مدیریتی، حمایت مسئولان محترم و از همه مهم‌تر حمایت و حضور همیشگی هواداران پرشور صورت پذیرفت، تبریک عرض نموده و امیدواریم سپیدرود دوست‌داشتنی همچنان مقتدرانه در فوتبال ایران بدرخشد و برای مردم مهربان و آگاه رشت افتخارآفرینی کند.

۲- در ششم دی سال قبل یعنی حدود ۴ ماه که مالکیت باشگاه با طی سلسله مراتب قانونی به جواد تن‌زاده واگذار شد و این گروه در حالی که سپیدرود در وضعیت بسیار بد مالی قرار داشت، تمامی تلاش و همیت خود را معطوف به حفظ تیم در مسابقات لیگ برتر کردند. زیرا در آن مقطع زمانی تیم در جدول مسابقات موقعیت مناسبی نداشت و هیچ شخص حقیقی یا حقوقی قدرت ریسک و سرمایه‌گذاری، حتی تبلیغ روی لباس تیم را هم نمی‌پذیرفت.

به طوری که تهیه بلیط برای حضور در مسابقات خارج از خانه از عمده‌ترین مشکلات باشگاه به شمار می‌رفت که با تغییر مدیریتی بلافاصله پس از اولین برد مقابل نفت تهران، پاداش سکه به بازیکنان پرداخت گردید و سپس با برد مقابل سپاهان به هر بازیکن دو میلیون تومان پاداش تعلق گرفت.

مالک باشگاه سپیدرود رشت در مدت ۴ ماه، مبلغ ۴/۸۷۰/۶۴۰/۰۰۰ تومان (چهار میلیارد و هشتصدو هفتاد میلیون و ششصدو چهل هزار تومان) هزینه کرد به شرح ذیل داشته است:

۲/۴۵۳/۲۳۰/۰۰۰ تومان (دو میلیارد و چهارصدو پنجاه و سه میلیون و دویست و سی هزار تومان) بابت پرداخت قرارداد بازیکنان و کادر فنی که بر این اساس حداقل پرداختی قرارداد بازیکنان ۵۰% و حداقل پرداختی قرارداد کادر فنی ۴۵% است. همچنین بابت ۳ مرحله اردوی خارج از خانه مبلغ ۲۶۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان ( دویست و شصت و دو میلیون تومان) و هزینه اسکان در هتل کادوس رشت مبلغ ۲۳۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان ( دویست و سی میلیون تومان) پرداخت شد.

همچنین بابت اجاره GPS مبلغ ۶۱/۰۰۰/۰۰۰ تومان ( شصت و یک میلیون تومان) هزینه شد و سایر هزینه‌های باشگاه به مبلغ ۱/۸۶۴/۴۱۰/۰۰۰ تومان (یک میلیارد و هشتصدو شصت و چهار میلیون و چهارصدو ده هزار تومان) تامین شد. علاوه بر این، بخش قابل توجهی از تعهدات باشگاه در فصول گذشته نیز پرداخت شده است.

۳- پرسشی که برای افکار عمومی و هواداران سپیدرود وجود دارد این است که آیا همه باشگاه‌های حاضر در لیگ برتر که اتفاقاً بیش از ۹۰ درصد آنها ماهیت دولتی و شبه دولتی دارند، تا این مقطع از مسابقات، میزان مطالبات بازیکنان خود را به طور کامل پرداخت کردند؟ اگر تنها یک نمونه وجود دارد، به مردم گفته شود. آیا اگر باشگاه سپیدرود پس از پایان بازی‌ها و در یک فرایند کاملاً توافقی به تعهدات خود عمل کند، مرتکب تخلفی شده است که باید مورد سرزنش قرار گیرد؟

۴ – باشگاه سپیدرود طی سالیان سال با مرارت و مشقت فراوان به حیات خود ادامه داده و این امر نشان‌دهنده شرایط دشوار باشگاه‌داری خصوصی است و تا حمایت از این تیم به صورت سازمان یافته انجام نگیرد، این مشکلات مجدداً سر باز خواهد کرد. در بازار ورزشی ایران شرایط آزاد و رقابتی وجود ندارد و یک باشگاه خصوصی نمی‌تواند با باشگاهی که از بودجه دولتی ارتزاق می‌کند ، رقابت کند و به سادگی هرچه تمام‌تر از صحنه خارج می‌شود و این چرخه نیازمند تغییر بوده و همه باید بتوانند در شرایط برابر، در عرصه رقابت حضور داشته باشند.

۵- مساله مهمی که در خصوص باشگاه باسابقه‌ای چون سپیدرود رشت وجود دارد، این است که این باشگاه به رغم مشکلات ساختاری، لجستیکی و تغییرات مدیریتی فراوان، محبوب ترین تیم مردمی خطه شمال و چهارمین تیم پرطرفدار ایران به شمار می‌رود و تنها با اتکا به اندوخته سرمایه اجتماعی خود توانسته است تاکنون به حیات خود ادامه دهد و تنها نماینده استان‌های شمالی در سطح اول فوتبال کشور باشد. همان گونه که سپیدرود در طول نزدیک به ۵۰ سال حیاتش فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر نهاد، اما طرفداران خونگرم و با تعصبش هیچ گاه تیم محبوب‌شان را تنها نگذاشتند؛ بنابر این کسی نمی‌تواند با برگه هواداران و تلاش برای تحریک آنان و با زیر سوال بردن باشگاه برای خود اعتباری بیافریند و اعتقاد بر این است که نهادهای نظارتی در این خصوص به وظایف‌شان عمل نموده و در برابر کسانی که تلاش می‌کنند برای مردم و مسئولان هزینه امنیتی تولید کنند، قاطعانه ایستادگی کنند.

۶- روشن است که هیچ کس نمی‌تواند حقوق قانونی و مشروع مالک را با فضاسازی‌های کاذب و تهیه طومار و انجام مصاحبه‌های سریالی و ایراد فشار به مسئولان تضییع نماید، همه ما در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی زندگی می‌کنیم و به قوانین و مقررات و ارزش‌های آن سخت وفاداریم و بدیهی است داور نهایی قانون است، نه حاشیه‌سازی در رسانه‌ها و با این گونه اقدامات، نتیجه‌ای جز ایجاد فضای یاس و ناامیدی و فریب افکار عمومی در بین هواداران نخواهد داشت.

۷- مربیان و بازیکنان، یکی از سرمایه‌های ارزشمند باشگاه هستند و نباید اقتدار و اعتبار و ارزش آنان تخفیف یابد. حفظ این نماد و ارزش وظیفه مدیریت باشگاه است و متعاقباً بازیکنان و مربیان نباید درگیر منازعاتی گردند که این اعتبار و منزلت آنان تضعیف شود. می‌توان انتظار داشت در شرایطی که قرار است دور جدید از همکاری‌ها آغاز شود و تیمی باقدرت مهیای حضور در رقابت‌های فصل آتی شود، از انجام مصاحبه‌ها، یادداشت‌ها و اظهاراتی که اختلال ارتباطی ایجاد می‌کند، پرهیز شود و ادامه چنین منازعاتی راه همکاری را خواهد بست.

۸- سپیدرود تیمی ریشه‌دار است و نباید با تکرار برخی مشکلات، ابهت و منزلت آن را شکست. نباید اندیشید که بیان تکرار مشکلات به سود تیم است. باید قدرت سپیدرود، محبوبیت اجتماعی و هواداران پرشورش، اولی‌تر از هرچیز و هر شخص باشد و اگر تیمی مشکلات خود را عیان‌تر بگوید و بر طبل نداشتن‌ها و اختلافات بکوبد، طمع رقبا را بر می‌انگیزد و مستعد تخریب می‌شود.

۹- چنانکه پیش‌تر اعلام گردید، پس از پایان بازی‌های لیگ، برنامه مربی محترم اخذ و بررسی دقیق خواهد شد و متناسب با استراتژی باشگاه، نسبت به انتخاب بازیکنان، دستیاران، اردوها و نیازهای لجستیکی دیگر برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری می‌شود.

و در این راه تنها یک هدف متصور است و آن اینکه به جای فرصت‌سوزی و افسوس روزهای گذشته، از امروز به فکر برنامه‌ریزی، ایجاد فرصت و تدوین راهبردی برای انتفاع هرچه بیشتر هواداران سپیدرود کبیر بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3