ورزشکار 3
ورزشکار 3
سرمربی منچستریونایتد در مورد رقیبی که همواره با او مشکل داشته، با احترام صحبت کرده است.

واکنش مورینیو به جدایی ونگر از آرسنالبه گزارش “ورزشکار ۳“، پس از این که ونگر تایید کرد در پایان فصل از آرسنال جدا خواهد شد، ژوزه مورینیو در خصوص تنش هایی که سال های سال بین او و ونگر وجود داشت، صحبت کرد.

مورینیو که پیش تر ونگر را “متخصص شکست” قلمداد کرده بود و به خاطر عدم موفقیت این سرمربی فرانسوی در کسب جام طی سال های اخیر، گاهی به طور کنایه ای او را مخاطب قرار می داد، در خصوص تصمیم آرسن ونگر برای ترک آرسنال اظهار داشت: اگر او خوشحال باشد، من خوشحال خواهم بود و اگر ناراحت باشد، من نیز ناراحتم زیرا همواره برای حریفانم بهترین ها را آرزو می کنم. در صورتی که او از تصمیمش خوشحال بوده و مشتاق شروع مرحله بعدی کار و زندگی اش باشد، برایش خوشحال خواهم بود. مطمئنم ما به عنوان یک باشگاه به خاطر این که ونگر و آرسنال برای سال ها، اصلی ترین رقیب سر الکس فرگوسن بودند، به او همان اندازه که لیاقتش را دارد، احترام خواهیم گذاشت.

 

آیا از مجادله های لفظی تان با ونگر، پیشمان هستید؟

به نظرم سوال شما از سوی فردی که سرمربی یا بازیکن نبوده است، طبیعی تلقی می شود اما بحث بر سر پشیمان بودن یا نبودن نیست. به نظرم شما نحوه احترام گذاشتن ما به یکدیگر را درک نمی کنید؛ هرچند شاید گاهی این گونه به نظر رسیده باشد که احترامی برای یکدیگر قائل نبوده ایم.

همانطور که بازیکنان به دلیل خطای خشن روی یکدیگر، کارت زرد و قرمز دریافت می کنند و گاهی صحبت های بدی بین شان رد و بدل می شود، سرمربی گری نیز به همین گونه است. آن هایی که بیشتر به یکدیگر احترام می گذارند، دچار مشکلات بیشتری هستند زیرا بحث بر سر تقابل قدرت، جاه طلبی و کیفیت است. البته در نهایت مردمی که شغل یکسانی دارند، به دوران کار یکدیگر احترام می گذارند.

چیزی که برای من اهمیت دارد، نحوه احترامم به یک فرد حرفه ای و دوران کارش است. همواره گفته ام حافظه برخی از افراد، کوتاه است اما حافظه ما فوتبالی ها در قبال افرادی که در خاطرمان هستند، کوتاه نخواهد بود. ارزش دستاوردهای ونگر را درک می کنم؛ سه قهرمانی در لیگ برتر، هفت جام حذفی و عملکردش در ژاپن و فرانسه.

همچنین می دانیم در دوره ای که آرسنال قهرمان لیگ برتر نمی شد، ونگر پس از سوق دادن باشگاه به سوی ساختن استادیومی جدید، در حال سپری کردن دوره گذار بود. امیدوارم او از دنیای فوتبال خداحافظی نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

ورزشکار 3